Чому громадськість Бахмута вважає важливою зустріч з Вахтангом Кіпіані?  

Семаковська Тетяна 21:08, 23 Березня 2021

163349125 346482536764073 8433596687312528050 n d2188У виставковому залі Бахмутського краєзнавчого музею відбулась презентація книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса: Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР”. Подія зібрала повний зал. Ми попросили учасників зустрічі поділитись враженнями.

Наталя Зубар: «Важливою для мене ця зустріч була тому, що, по-перше, в місті мало проводиться заходів, пов’язаних саме з українською культурою та історією, а серце їх потребує; по-друге, цікаво було побачити відомого українського історика, почути його, скласти своє враження про нього як особистість; по-третє, дуже хотіла купити книжку “Справа Василя Стуса”, а отримати автограф автора – то особлива насолода.

Історія повторюється, і неможливо захиститися від несправедливих засуджень. Арешти тих, хто незручний для системи, на жаль, часте явище і сьогодні. Інколи потрібно обирати: чи залишатися Людиною, чи жити зручно, зрадивши себе. Стус – Людина. Геній. Патріот. Бути справжнім українцем в Україні – це, на жаль, не легка справа була, є і буде. А ще – вбити можна і своєю мовчазною згодою із системою. І це, мабуть, найстрашніше. А ще мені сподобалося, що пан Вахтанг не нав’язує ярликів на людей в залежності від того, подобаються його погляди та вчинки, чи ні. Буває по-різному. Рада, що пан Кіпіані переміг у судовій справі Медведчука. Злочин, скільки б років його не ховати, залишається злочином. І люди мають право це знати».

Костянтин Шабалін: «Дізнався багато, раніше мені невідомого, про Стуса і систему покарань в СРСР».

Аркадій Петросян: «Для мене, як для жителя Бахмута, дуже важливі заходи подібного рівня, бо праці Вахтанга Кіпіані про людей , які боролися за незалежність нашої країни і для нашого регіону є актуальним питання боротьби за Бахмут у складі України».

Оксана Судак: «Мені запала в душу фраза стосовно того, що не варто чекати, що колись Україна буде українською, треба вже тут зараз робити цю справу. Ганебний приклад опору перейменування Донецького національного університету на честь Стуса у Вінниці. Також, для мене було приємно чути, що незважаючи на всі ті величезні кошти, які в моїй голові навіть не поміщаються Медведчук не має великого політичного впливу, українці не хочуть бачити його в найвищому керівництві держави. Приємно, що через тиск громадськості, шалений попит на книгу “Справа Стуса” та санкції на Медведчука, вдалось виграти справу в апеляції. Також мене вразили слова про розмову одного з політв’язнів з його матір’ю про те, що залишатися людиною в високому сенсі цього слова це важливіше ніж загубивши честь і гідність вклонити голову перед владою та отримати тільки фізичну свободу, а не духовну (жити і не творити, мовчати і не підіймати голови – це я розумію ціна, яку мали віддати дисиденти за своє звільнення з радянських таборів!)

Стус показав нам величність і силу духу, яким може володіти людина, показав що таке вільна людина, яка до кінця йде своїм шляхом, не приймає компроміси, нехтує життєвим комфортом, не шукає виправдань. У нього була сім’я і широкі життєві перспективи, але він обрав шлях захисту національних українських інтересів Нажаль бачимо, що і зараз це є, так би мовити, неперспективною важкою справою вічного опору. Але врешті завдяки такому взірцю високої ідеї і незламного духу як Стус, ми живемо в своїй незалежній державі, нам є ким пишатись, на кого рівнятись, ми боремось і в нас є шанси на перемогу.

Зустріч важлива для зміцнення українського осередку в Бахмуті. На зустрічі було не менше 50 людей, я не бачила стільки людей на патріотичних заходах в Бахмуті. Ця зустріч це частина спротиву і нашої української визвольної по суті війни».

Матеріал підготувала Ганна Бокова.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]