Чи закриватимуть сільські школи Бахмутської ОТГ?

Семаковська Тетяна 21:50, 18 Березня 2021

221907 b938aНещодавно в мережі з’явилося відео учнів Іванівської школи, де діти закликали залишити у школі 11 клас. У Покровській школі, вже з минулого року навчаються лише до 9 класу. У зв’язку з закриттям старших класів у Покровському стали обговорювати ймовірність закриття не лише старшої, а й середньої школи.

«Школи по старостинським округам ніде закриватися не будуть – запевняє начальниця Управління освіти Бахмутської міськради Наталя Дроздова. Але не може бути школа 1-3 ступенів із наповненістю, наприклад, 60 учнів, або 110 – це економічно необґрунтовано».

Наповнюваність класів

Як пояснила начальниця управління освіти, існує формула розподілу освітньої субвенції, відповідно до неї гроші виділяються на утримання дітей (сюди також входить зарплата вчителів). Основним показником розподілу субвенції є наповнюваність  класів та контингент.

Є певний коефіцієнт, при якому починає працювати ця формула, для нашої громади він становить 20,6 . Тобто середня наповненість класу має бути – 20 дітей.

Відповідно до цієї формули розраховуються ставки, кількість класів, яка фінансується у громаді.

Ситуація по школам громади наступна: у Іванівській школі з 11 класів фінансується 8, тобто 3 класи фінансують за рахунок інших шкіл, за рахунок того, що там більша наповненість класів до 30-ти учнів. У Зайцівській школі фінансується із 9 класів – 3. У Клиновому – 3 класи, 6 – не фінансується. Опитне – із 10 класів фінансується 6.

«У Покровському минулого року зняли ступінь, із 11 класів залишили 9. Наразі там фінансується 3 класи, загальна кількість учнів – 62. Школа не може існувати із такою наповнюваністю, якщо відпустити такі школи на фінансову автономію, вони не зможуть надалі працювати вже через місяць, бо їм не буде чим сплачувати заробітну платню», – підкреслює Наталя Дроздова.

Якщо знизити ступінь – відбувається оптимізація. Є ще такий показник, як ставки: є ті, які тарифікує керівник закладу, є норма таких ставок згідно із субвенцією.

Наприклад, в Іванівському зараз понад формулу – близько 6-ти ставок (коефіцієнт – 5, 69). Якщо ми прибираємо ступінь, то зменшуємо витрати, майже закриваємо витрати по цьому закладу.

Утримання одного учня у Бахмутських школах на сьогодні – 19 263 тис гривень, 21 коп. Для порівняння, в Іванівському закладі  ця цифра становить 35 357 тис грн., 79 коп, а у 24-й школі Бахмута – 16 751 грн., 61 коп.

Якісь освіти – основний показник рівного доступу до якісної освіти

Впроваджуючи оптимізацію і пониження ступеню у сільських школах, враховують якість освіти, для цього аналізували бали ЗНО за три роки. Виявили кількість дітей, які не подолали 100-бальний поріг при складанні основних предметів ЗНО.

У 2018 цей поріг не подолали лише з математики, у 2019 предметів, де учні не подолали 100 балів, стало 5: Українська мова та література, Математика, Фізика, та Біологія. У 2020 до цих предметів додався ще один – Історія України.

Відсоток якості освіти за три роки також знизився.

Відсоток учнів сільських шкіл Бахмутської громади, які склали ЗНО від 140 до 200 балів та можуть претендувати на бюджетні місця у вишах: 2018 – 36%, 2019 – 29%, 2020 – 25%.

Освітня реформа готує нову реальність і для сільських і для міських шкіл

Наразі триває перехідний період до освітньої реформи. Реформа вступить у дію у 2027 році.

Її суть полягає у тому, що шкіл 1-3 ступенів не буде, школи розділять на: початкові – 1-4 класи, гімназії – 5-9 класи та ліцеї – 10-11 класи. Початкові школи та гімназії можуть бути з’єднані, але ліцеї – окремий підрозділ, їх буде декілька на всю Бахмутську ОТГ.

Оскільки учнів у школах міста теж не прибавляється, а лише зменшується, всі заклади освіти в рамках реформи якимось чином будуть оптимізовані.

На сьогодні, щоб зменшити психологічну напругу для учнів 10-х класів сільських громад проводяться ознайомчі зустрічі у бахмутських школах найближчих до сільської місцевості.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]