«Наука – не самоціль, а улюблена частина життя», – бахмутська науковця Галина Докашенко

Семаковська Тетяна 19:39, 11 Лютого 2021

unnamed a59beПрофесорка, докторка історичних наук, науковця, дослідниця Галина Докашенко працює у Горлівському інституті іноземних мов. Попри те, що наука не є досить популярною у молоді, кожного року до аспірантури з кафедри історії подається один студент або студентка. Історію своєї докторської та відносин з наукою Галина Петрівна розказала нам сьогодні у Міжнародний день жінок та дівчат у науці.

Докторську дисертацію Галина Докашенко захистила у 2009 році. Проміжок між отриманням кандидатського та докторського ступеня склав 25 років. Всі три робити дипломну, кандидатську та докторську писала на тему історії Булгарії.

«Мала від колег з нашої спільноти сьогодні декілька привітань. Осередок булгаристів в України доволі обмежений, можна сказати, що це не популярна тема для досліджень. Та це має свої переваги – у ми всі один одного знаємо і підтримуємо зв’язок», – зазначає професорка.

Розглядаючи мотиви своєї наукової діяльності, жінка каже, що з моменту навчання в університеті захоплювалася саме дослідницькою роботою, після отримання диплому у 1979 році вступила до аспірантури і в 1984 році стала кандидатом наук, наукою займалася свідомо.

58 4d78c

Викладачі кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов

«Я була на останньому місяці вагітності, коли захищала кандидатську. Коли захищала докторську, мій 25-ти річний син підтримував і допомагав мені. При всій повазі до науки, я ніколи не приносила в жертву особисте життя. Наука – не самоціль, це важлива і улюблена частина мого життя», – підкреслює Галина Докашенко.

Щодо матеріальних зисків, то зарплата професора доволі низька порівняно з європейськими країнами, та зважаючи на високе навантаження, на думку Галини Докашенко, це не є мотивом для людей, що займаються наукою. Так у тій же Болгарії, яка як і Україна до кінця 80-х років була соціалістичною, професори заробляють у 2-2,5 рази більше.

«500 годин навантаження на рік – це доволі багато. Навіть, якщо он-лайн. Доречи, мені опанувати нові ресурси було вже й не так легко. Можливо це я така замріяна людина, але мені все це подобається і я не здаюся», – посміхається  завідувачка кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Галина Докашенко.

57 653e5

Дослідницька діяльність поширилася на актуальні за часом питання. На кафедрі вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов в рамках програми Еразмус аналізують гібридні загрози російсько-української війни. Коли проєкт «Академічна протидія гібридним загрозам» буде завершено, планується надати відповідні рекомендації через Міністерство науки та освіти для викладання історії у школі.

Зараз в інституті відкрита фотовиставка «Україна – відома і не відома». У ній зібрано понад 1500 світлин, які професорська родина Галини і Віктора Докашенко робили, подорожуючи Україною. Наукова робота не закінчується у стінах інституту, багато задумів обговорюється вдома. Зараз науковці мріють видати посібник для школярів, щоб діти могли вивчати історію України в призмі архітектурних пам’яток української провінції.  

«Часто буває, що дитина живе поряд з храмом, збудованим понад триста років тому, і навіть про це не знає», – зазначає Галина Петрівна.

Науковиця має багато планів у своїй професійній діяльності, пишається обома своїми ученицями – кандидатками наук, студентами та своєю родиною.

     56 1c816

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]