Хто їде «заземляться» до Соледару та який арт-об’єкт уже з’явився в місті завдяки ІЗОЛЯЦІЇ?

Семаковська Тетяна 20:38, 27 Січня 2021

136807934 2899552280290654 6390298200407253254 n b3c55На початку лютого до Соледару приїдуть перші резиденти, відібрані в результаті відкритих відборів. Упродовж тижня митці та дослідники взаємодіятимуть із громадою міста, залучаючи її до співтворчості. Роботи створені у проєкті залишаться у публічному просторі міста. Це можуть бути арт-об’єкти, відео або фото роботи, будь-які форми творчого переосмислення теми впливу людини на природнє середовище. Детальніше у матеріалі.

Резиденція працюватиме у межах проєкту «Заземлення», ініційованого фондом ІЗОЛЯЦІЯ. Нагадаємо, що культурний фонд ІЗОЛЯЦІЯ у 2020 році повернувся на Донбас, облаштувавшись у Соледарі.  «Заземлення» – це перший масштабний проект фонду на новому місці. 

Мета проекту – привернути увагу до екологічних і соціальних проблем, спровокованих людською діяльністю. Жителі Бахмута також можуть взяти участь у проєктах художників та допомогти підвищити культурний рівень регіону та зробити видимими важливі теми.

Одеса 2020 монтаж виставки робимошоможемо дует shallow wat і some static pictures 0c3c0

Серед митців, що «заземляться» в Соледарі  Юлія Костерєва та Юрій Кручак – художники  та організатори художньої платформи Open Place.

За їх словами, концепція «Заземлення» близька їм як митцям.

«Ми дивимось на нашу роботу у Соледарі як певний процес вибудовування зв’язків між людьми, які розглядають своє місто не як ресурс, а як простір для розвитку. І це було опорною точкою у прийнятті рішення про співпрацю», – розповіли Юрій та Юлія.

Тетяна Павлюк знімає відеоарт для проєкту Гра в Деконструкції дует shallow wat і some static pictures 3d5de

Тетяна Павлюк знімає відеоарт для проєкту ігра в деструкції.

Інші учасниці – Ірена Тищенко і Тетяна Павлюк  з дуету @shallow_wat та @some_static_pictures розповіли, що  Соледар зацікавив їх як унікальне місто, яке годує сіллю усю Україну та частково зарубіжжя, а через антропогенні чинники може опинитися під загрозою.

«Це зацікавило нас і ми зрозуміли, що зможемо висловитись на цю тему художніми засобами. Наш проєкт ґрунтується на взаємодії трьох сил: людини, природних ресурсів і часу. Матеріал, що візуалізує людство – штучна кров, відповідно час – це вода, а сіль уособлює природу, яку людина споконвіку використовувала як засіб покращення власного життя», – розповіли Тетяна та Ірена.

Резиденції триватимуть до серпня, тож митці та дослідники мають  вдихнути життя в містечко, залишивши по собі не лише творчі роботи, але й запустивши зміни в усій громаді.

IMG 3898 46715

Нещодавно фонд ІЗОЛЯЦІЯ представив у Соледарі скульптуру «Потоки» одеського художника Василя Дмитрика. Скульптура-мобіль була створена художником спеціально для міста та відсилає до Пермського моря, завдяки якому близько 250 млн років тому тут утворилися величезні поклади кам’яної солі.  Вона встановлена перед офісом Ізоляції в Соледарі за адресою вул. Паркова, 1 та символізує відкритий простір для культури і творчості.

Сам художник так коментує свою роботу: «Ця скульптура не про форму, а про кінетичні взаємини між її частинами. Головною ідеєю скульптури є природні та рукотворні процеси, які відбувалися на території Соледару в древності та в недавньому минулому». 

Завдяки серії короткострокових резиденції «Заземлення» протягом 2021 року в Соледарі можуть з’явитися також і інші мистецькі проєкти.

Новини проєкту «Заземлення» читайте на сайті Фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]