Відчуваєте тривогу, страх, нічого не хочеться, немає сил – до кого звернутися?

Семаковська Тетяна 10:36, 18 Грудня 2020

19 55983Карантинні заходи одночасно рятують і обмежують наше життя. Ось уже кілька місяців світ живе в умовах щоденної невизначеності, економічного спаду, загрози втратити роботу. Все це разом є джерелом страждань для мільйонів людей, навіть якщо вони не захворіли на COVID-19. У Бахмуті ситуація з пандемією поєднується з наслідками військового конфлікту. Таким чином психологічна допомога стає не менш актуальною ніж фізична. Ми поспілкувалися із психологинею Аліною Ільїною, яка щодня консультує людей на гарячій лінії психологічної підтримки. У яких ситуаціях варто звернутися до психолога, як отримати безкоштовну психологічну допомогу – про це читайте в нашому матеріалі.

Пандемія нового коронавірусу вплинула на психічне здоров’я мільйонів людей у світі та в Україні. Про це свідчать останні дослідження та заяви представників Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дослідження науковців. Особливо страждають соціально незахищені верстви населення: внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, люди похилого віку й люди, котрі страждають від домашнього насильства.

17 1d38a

Важливо зрозуміти, що психологічні проблеми виникають у багатьох. Тривога, страх, безсоння, гнів, апатія, хвилювання — це нормальна реакція на ті умови, я яких ми всі опинилися. Перше, що варто зробити в такій ситуації, – це відкритися, виговоритися. Ось для чого в рамках проекту Міжнародної організації з міграції було створено безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки.

“У процесі консультування запит може змінюватися: коли людина опрацює одну проблему, може сформулювати новий запит. Наприклад, подзвонила з приводу втрати роботи, а через декілька консультацій, зрозуміла, що є проблеми у взаємовідносинах, з якими давно потрібно розібратись”, – пояснює психологиня гарячої лінії емоційної підтримки Аліна Ільїна.

Та сформулювати свою проблему може не кожний.

Звертаються з різних питань: від матеріальної допомоги до простої цікавості

Якщо ви зателефонуєте на безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки за номером 0 800 211 444, то спершу з вами буде спілкуватись оператор. Його мета вислухати і максимально допомогти. Оскільки, запити, за якими люди дзвонять дуже різні, (це може бути і матеріальна підтримка і бажання зрозуміти, які послуги тут можна отримати, і соціальні питання), то оператори можуть перенаправити запит. Вони також надають першу психологічну допомогу і пропонують консультацію у психолога. При цьому зберігається конфіденційність: людина може назвати себе будь-яким ім’ям. Консультацію можуть отримати люди будь-якого віку.

Є можливість спілкуватися скайпом чи телефоном, та більшість клієнтів обирають телефон: так почуваються комфортніше. В середньому на клієнта доводиться сім консультацій психолога. Одна консультація триває близько години.

Часті запити  взаємини з близькими, втрата близьких, проблеми на роботі

Під час консультації, як правило, люди описують свій емоційний стан простими фразами – тривога, страх, втрата енергії, нічого не хочеться, немає сил. Саму проблему можна з’ясувати вже потім в ході консультації.

Навіть не розуміючи природу тривожних думок, можна звернутися до психолога, якщо:

1) ви помітили зміни в емоційному стані чи настрої  смуток, тривога, тривожні думки, тривожні спогади;

2) зміни у фізіології, причини яких не може визначити сімейний лікар  головний біль, болі в тілі, порушення сну або роботи органів шлунково-кишкового тракту, виникають труднощі з дотриманням режиму дня, вчиненням звичних процедур;

3) у вас порушення сну  не можете одним циклом проспати звичний для вас час, важкий підйом і пробудження, переплутали день з ніччю, підвищена активність допізна, пізніше пробудження, пробудження серед ночі в один і той же час протягом тижня і більше.

4) на вас впливає хвороба – ваше професійне навантаження збільшилося (це особливо актуально для медиків), ви перехворіли, перебуваєте на самоізоляції, хворієте. Навіть якщо людина хворіє безсимптомно, вона може важко переносити зміни в способі життя, пов’язані з самоізоляцією.

5) якщо ви опинилися в ситуації, яку самі для себе визначаєте як стресову  втрата або важке захворювання в близької людини, переживання втрати, не пов’язане зі смертю: розлучення, неможливість побачитися з близькими, які знаходяться на тимчасово окупованій території, погіршення у стосунках з дітьми або партнерами.

«Звернутися за допомогою варто, якщо шось з переліченого заважає дотримуватися звичайного способу життя і підтримувати спокійний психологічний стан».

Часто з цього списку зустрічаються одночасно кілька симптомів. Невирішені проблеми, політичні й економічні умови, як, наприклад, наслідки військових дій у Донецькій і Луганській області, можуть ще більше погіршувати стан людини.

18 65d25

Як психологічна консультація допоможе вирішити проблему?

Проблеми, тривоги і питання, які знаходяться в голові і залишаються не озвученими,  це сфера підсвідомого, яка впливає на людину. У такому випадку важко зрозуміти себе і розібратися в ситуації: проблеми накопичуються, накладаються одна на одну. Наприклад, є страх втратити роботу, а тут вам ще нахамили в соцмережі, а по телевізору ви почули тривожні новини, і все разом збирається в один клубок, виростає до рівня безмежного катаклізму.

«Якщо ви просто озвучите свої проблеми й емоції, вони перейдуть у свідоме і вже не зможуть впливати на вас. Часто людям просто нема кому розповісти про свій стан. Для цього ми і працюємо», – пояснює Аліна Ільїна.

Звертатися можна за телефоном 0-800-211-444 з дев’ятої до вісімнадцятої години у будні та з десятої до сімнадцятої у вихідні дні. На лінії працюють досвідчені психологи. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів на території України безкоштовні.

Роботу гарячої лінії організовує ціла команда професіоналів? Хто це фінансує?

Лінію створено в рамках проєкту МОМ, Міжнародної організації з міграції, а фінансує її Бюро у справах населення, біженців та міграції Держдепартаменту США. Загалом в Україні МОМ працює вже 24 роки. Починаючи з 2014 року, МОМ впроваджує в Україні масштабні програми допомоги і переселенцям, і людям, які зазнали наслідків збройного конфлікту. З початком пандемії МОМ розпочала проєкт із реагування на коронавірусну хворобу на сході України. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]