13 років ув’язнення за сторінку у Twitter: історії учасників правозахисного форуму у Бахмуті

Семаковська Тетяна 14:44, 13 Листопада 2020

125316445 753476088713592 8517948563333627919 n b5d53Колишні полонені розповіли історії ув’язнення та порушень прав людини під час незаконного тримання під вартою на окупованій території незаконної ДНР. Три історії читайте далі.

Олена Завальна, була незаконно ув’язнена бойовиками так званих ДНР з жовтня 2017 по кінець грудня 2019.

Олена – мешканка окупованої Макіївки, яка з початку проголошення незаконної ДНР вела сторінку у соцмережі Twitter, де виставляла пости на проукраїнську тематику. Матеріали з її сторінки в подальшому були використані українською стороною для документальної фіксації фактів російської присутності на Донбасі.

МГБ Макіїївки звинуватили Олену Завальну у шпигунстві, розпалені міжнаціональної ворожнечі, загалом, за трьома статтями, присудили 13 років. Під час перебування у полоні перебували у камерах СІЗО, разом з засудженими за статтями про вбивство, наркотики, тощо.

Син Олени, перебуваючи на підконтрольній ще деякий час вважав матір безвісти зниклою, адже так стверджували у т.зв  ДНР. Після присудження вироку, Олену мали етапувати.

29 грудня 2019 року після подання до списків обміну (за проханням про помилування) Олену було звільнено, разом з п’ятнадцятьма іншими полоненими.

Марина Чуйкова – незаконно затримана бойовиками незаконних збройних формувань ДНР під час перетину КПВВ зі сторони окупованої Горлівки у березні 2018 році.

Марина виїхала з  Горлівки до Харкова, але періодично змушена була повертатися через хвору матір, яка залишилася у окупованій території.

Звинуватили Марину Чуйеову у «шпигунстві» та співпраці з СБУ. Засудили жінку на 11 років, та перевели до виправної колонії, де змушували тяжко працювати. На території України жінка якийсь час вважалася безвісти зниклою.

Марина зазнавала катувань, як фізичних, так і психологічних. Кілька разів жінку вивозили до лісу з намірами розстріляли. На обмін навіть не сподівалася, говорить жінка.

Діти Марини, під час її перебування у полоні, перебували на території України та подавали матір до списків обміну.

29 грудня 2019 року жінку звільнили у рамках обміну.

Сергій Русинов – провів у полоні незаконної ЛНР два роки. Засуджений за «розпалювання ворожнечі» та підтримку українських патріотичних груп у мережі Вконтакте. Студента луганського коледжу культури засудили на шість років.

Затримали Сергія прямо на репетиції співробітники МГБ та привезли до приміщення СБУ. Показували скріншоти дописів, вимагали пояснення та мету їх публікацій. Під час обшуку у квартирі знайшли український прапор, але, сказали, що за символіку не каратимуть.

Та чоловіка не відпустили.  Натомість відправили до СІЗО, за місяць провели суд. Пізніше перевели до колонії, але згодом так званих «політичних» перевели до іншої колонії.

Правозахисні організації  подали Сергія до списків обміну, його було звільнено у квітні цього року.

125250608 370921664217496 42160461691832842 n 699ea

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]