Депутати в Бахмутську районну раду обрані, але навіщо?

Семаковська Тетяна 13:58, 11 Листопада 2020

Снимок 5685aОдна з головних функцій – участь у розподілі державних субвенцій та дотацій для громад – у депутатів районних рад тепер немає. На сьогодні триває дискусія, обговорюються нормативні акти щодо повноважень для районних адміністрацій. І саме головне – де тепер райради будуть брати гроші на власне утримання? Наші журналісти спілкувались з експертами в даному напрямку.

unnamed bbfb5“Якщо раніше на утримання кожної райради витрачалось 4-5 млн.грн на рік, то в наступному році, за розрахунками експертів, доходна частина всіх районних бюджетів буде  всього 150-200 мільйонів гривень, що підуть на утримання районних рад, яких в Україні 136. Тобто, районні бюджети залишаються, але районний рівень місцевого самоврядування не буде брати участь у розподілі державних субвенцій та дотацій для громад. Коли громадам будуть потрібні додаткові гроші, то вони зможуть реалізовувати проєкти за кошти ДФРР або обласних програм. З наступного року громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом України”, – розповідає Максим Ткач гкерівник Донецького регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою”.

Простежується дивна логіка – після виборів в районні ради обраний територіальний формат, але повноваження райрад й досі не визначені. Поки чинний Закон “Про місцеве самоврядування в Україні” і обумовлені в ньому повноваження районних адміністрацій також залишаються.

23755386 1974690802787846 1360169743769066948 n f23fa“Основна функція районів на цьому етапі це передача майна, комунальних установ та підприємств громадам всередині району, налагодити співпрацю між громадами та допомогти найслабшим. Обрання нових районних рад на мою думку було помилкою, слід було всю цю роботу робити з старими райрадами, а потім їх ліквідовувати”, – розмірковує Олександр Солонтай експерт з політики та місцевого розвитку.

Наразі Верховна Рада зробила два важливі кроки: забрала надходження у район податків і тепер всі кошти підуть у громади. Також Верховна Рада укрупнила райони та включила в середину районів міста, які раніше були поза районами взагалі.

“В результаті в склад райрад потрапили представники громад, наприклад, Бахмуту, Костянтинівки, Краматорську, Дружківки, які не мали раніше, і не мають зараз природнього представнцицького інтересу в роботі районних рад. Можливо це допоможе ліквідувати районні ради та передати все тим громадам, які мають інтереси, оскільки до реформи районів входили завжди в склад конкретних районів”, – продовжує Солонтай.

1361971440 tkachenko 9b912Олексій Ткаченко в минулому начальник Фінансового управління Бахмутської ОТГ виграв на цих місцевих виборах і пройшов до складу депутатів Бахмутської районної ради, бачить свою роботу все одно пов’язаною з бюджетними питаннями.

“Так, функцію розподілу бюджетів у районних рад виключили, але все одно залишилось багато іншої роботи, наприклад, по спільному комунальному майну. Також, можливо громади делегують якісь функції, пов’язані з фінансовими питаннями, районним радам і депутатам знов доведеться цим займатись”, – говорить Ткаченко заступник директора Департамента фінансів Донецької області.

А ось Максим Ткач вважає, що апарату райрад доведеться звертатись о громад з проханням виділити якісь додаткові гроші на їхнє утримання:

“В районні бюджеті будуть надходити невеликі податки – це доходи від здачі комунального майна в оренду, податок на прибуток від цих же підприємств. Але цього може не вистачить і доведеться звертатись до громад”.

Ситуація кардинально змінилась: вчора громад залежали від районів, тепер, навпаки – райради будуть звертатись до громад за додатковим фінансуванням.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]