Під арештом як у готелі: у Бахмутському СІЗО відкриють платну VIP-камеру

Семаковська Тетяна 11:04, 9 Листопада 2020

1588932496 3082 651d5Які умови утримання під вартою готують для платоспроможних клієнтів, та в яких умовах зараз перебувають громадяни, що арештовані на час розслідування та суду, дізнавалися журналісти Бахмут IN.UA.

За словами начальника Бахмутської установи виконання покарань Управління державної пенітенціарної служби України в Донецькій області (№6) Євгена Динника, зараз у його установі ведуться ремонтні роботи по облаштуванню VIP-камери.

Але очільник зазначає, що про потребу платної послуги поки говорити зарано. «Ми моніторили ситуацію. Скоріш за все у нас платоспроможних осіб, яких взято під варту, немає. Наша задача – виконати постанову Кабінету Міністрів, зробити її, і будемо дивитися по людях. Можливо, на добу хтось і заїде. А так, ми на це особливо не розраховуємо» – визнається Євген Леонідович.

Камера класу «Люкс»

Постанова Кабміну № 305 від 22 квітня 2020 року, про яку говорить Євген Динник, передбачає, що платна послуга з надання поліпшених побутових умов та харчування надається на підставі заяви на ім’я начальника СІЗО від особи, взятої під варту. Така заява може подаватись як письмово, так і в електронній формі через автоматизовану систему «Он-лайн будинок юстиції». Заява має містити складові платної послуги, які особа, взята під варту, має намір отримати, а також строки перебування особи, взятої під варту, у камері з поліпшеними побутовими умовами.

За словами Динника, камера з поліпшеними умовами буде схожа на готельний номер класу «люкс» або «напівлюкс». Там має бути пральна машина, бойлер, гаряча вода, кухня, меблі, додатково електричний чайник, мультиварка. Платна камера складатиметься зі житлової кімнати, санвузлу та кухні.

Фінансове питання нині не розголошують. Калькуляцію будуть рахувати після того, як завершиться ремонт та облаштування.

1588932496 9263 712f9

Як повідомив міністр Юстиції України Деніс Малюська, з травня по жовтень на платних камерах держава заробила близько мільйона гривень, більше шестисот тисяч гривень надав послуг Київський слідчий ізолятор.

Водночас на сьогодні у загальних камерах бахмутського ізолятору утримується від одної до шести осіб.

«Такого, як раніше вже немає, коли у камерах було по дванадцять, п’ятнадцять осіб», – додає Динник.

Ми також поспілкувалися з громадянкою, яка утримувалася в Бахмутській установі виконання покарання.  На своєму досвіді Оксана (ім’я змінено за її проханням) переконалась, що багато камер не ремонтувалися із радянських часів. Але, дещо облаштувати камеру власним коштом все ж таки можливо, наприклад, замінити сантехніку.

 «Немає вентиляції, провітрювання ніякого, багато комах, яких періодично намагаються труїти, але не завжди успішно. Платних камер немає, просто є камери у гіршому чи трохи у кращому стані. Багато нюансів, наприклад, електрочайник використовувати можна, але кількість приладів обмежена, мультиваркою користуватися не можна, також  не можна мати холодильник», – розповіла Оксана.

Жінка додала, що в основному під вартою перебувають люди, яких підозрюють у крадіжках, хуліганстві чи продажі наркотиків.

Право на мінімальний комфорт

Враховуючи загальні умови утримання, державі варто звернути увагу не лише на створення платних камер, але й на покращення загальних умов для всіх категорій громадян, що тимчасово знаходяться під вартою.

Низький рівень житлових умов у місцях несвободи, це проблема не лише Бахмутської установи, але всієї країни. За даними щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за 2019 рік, навіть мінімальний комфорт є недосяжним для осіб, які утримуються у таких установах.

«Провітрювання приміщень, забезпечення вільного доступу до питної води, прогулянок, культурного дозвілля, підтримання чистоти, забезпечення утримуваних осіб одягом і взуттям по сезону та постільною білизною, харчування відповідно до норм і з урахуванням дієтичних потреб особи – є тим необхідним мінімумом, який у змозі забезпечувати будь-яке місце несвободи. Проте, як свідчать результати візитів, для осіб, які утримуються у місцях несвободи різних типів, зазначений мінімум є недосяжним», – зазначається у доповіді.

І поки у держави немає пріоритету покращувати загальні умови для громадян у місцях несвободи таких як Бахмутська установа для відбування покарання, чи будуть платні камери мати попит, залишається питанням.

 «Під час перебування під слідством людина радше витрачатиме кошти на адвоката, аніж на умови утримання», – вважає Оксана.

Фото з вільних джерел, маиеріал підготувала Марія Лященко.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]