В Бахмуті рахували безпритульних собак

Семаковська Тетяна 15:18, 12 Жовтня 2020

222 a133bВсього таких виявилось майже півсотні, з яких імовірно 80 – це домашні, 110 – стерилізовані. Навіщо захисники безпритульних тварин проводять такі заходи і що потім роблять з отриманою інформацію дізнавались наші журналісти.

“Такий підрахунок ми проводимо вже другий раз, минулий раз робили у 2018 році. Так як у 2019 році грошей з місцевого бюджету на стерилізацію не виділялось, то й підрахунок не робили. У порівнянні з минулим разом кількість безпритульних тварин зменшилась на 200 особин, це говорить, що міри, які застосовуються – працюють. Тобто, стерилізація, що проводилась за рахунок волонтерів, те, що ми постійно прилаштовуємо собак, проводимо роз’яснювальну роботу серед мешканців Бахмуту – все це дає позитивні результати”, – розказує Катерина Руссо зоозахисниця з ГО “Лада”.

120539208 335245131019681 3677231697458703537 n 684a1Результати підрахунку безпритульних собак в Бахмуті у 2020 році

Порахувати собак в Бахмуті вдалось за допомогою міжнародної громадської організації Animal Id, що надає інструмент.

“Такі заходи ми застосовуємо вже з 2015 року по всій Україні. Для чого це? Щоб кожному місту розуміти, що робити з безпритульними тваринами – спочатку треба знати скільки їх взагалі у місті. Підрахунок треба робити кожного року, щоб бачити динаміку і випрацьовувати подальшу стратегію. Головні цілі зоозахисників – це домівка для кожній безпритульній тварини та гуманне регулювання їхньої кількості. Наприклад, у Львові безпритульних собак вже майже немає, і волонтери тепер рахують кішок. З Бахмутом ми співпрацюємо давно, дівчата самі до нас звертаються і ми з радістю допомагаємо”, – говорить Марта Копач керівниця направлення підрахунку безпритульних тварин ГО Animal Id.

121307913 3377694952280367 4038169883439172145 n 5e316

imgonline com ua 2to1 df1dGBi86QKDLqzg 398cdСнимок e74a0Бахмутські зоозахисники дуже вдячні волонтерам, що три дні поряд вставали о 07.00 ранку, проходили великі дистанції віддалених районів міста та рахували собак

Стосовно подальших дій, то наразі в Бахмуті розробляється Програма гуманного регулювання чисельності бродячих тварин, і як запевнила Ольга Хлипа головний фахівець Управління розвитку та місцевого господарства капбудівництва всі пропозиції, що стосуються безпритульних тварин вони врахували.

55555 86f9f Пропозиції від ГО “Лада” для Програми

“Але ж потрібно вводити ще відповідальність для хазяїв домашніх улюбленців, бо нескінченний потік кинутих собак з’являється на вулицях саме через відсутності покарань. І реєстрація домашніх собак – це з чого потрібно починати”, – каже Марина Шажко голова ГО “Лада”.

Поки Програма відсутня у вільному доступі, на минулому засіданні громадської ради розглядався її проєкт і, на жаль, без запрошення представників зоозахисників. Програма повинна ще пройти обговорення та узгодження на засіданні виконкому, затвердження на пленарному засіданні депутатів, то ж час ще є і, можливо, всі пропозиції від зоозахисників дійсно будуть враховані.   

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]