Борги населення за опалення оплатять з міського бюджету Часів Яру?

Семаковська Тетяна 13:08, 9 Жовтня 2020

18 6c9f1Борги за опалення в квартирах повинні сплачуватись з міського бюджету, у зв’язку з тим, що будинки комунальні та належать громаді міста – так вирішив Господарський Суд Донецької області у позові Часовоярського вогнетривкого комбінату до комунального підприємства ВРЖП. Невже це рішення суду стане прецедентом і борги за комунальні послуги будуть сплачувати не власники квартир, а вся громада? Історію цього рішення вивчали наші журналісти.

Ще з 90-х років будинки Часів Яру опалювались напряму від ПАТ “ЧВК”, підприємство мало абонентський відділ, через який велися розрахунки за послуги. Комбінат подавав теплову енергію, споживачі напряму сплачували комбінату за послугу, але ж сплачували не всі. 

“Влітку минулого року Часовоярський вогнетривкий комбінат” подав позов до комунального підприємства ВРЖП стосовно стягнення суми боргу за опалення у сумі майже 600 тисяч гривень, яка виникла за користування послугами з опалення у власників та наймачів квартир за 2018-2019 опалювальний період. Майже через рік, суддя винесла рішення на користь “ЧВК”. Її аргументи такі: у зв’язку з тим, що будинки комунальні, належать громаді міста, то і борги за опалення в квартирах повинні сплачуватись з міського бюджету. Це просто нонсенс!”, – каже Сергій Чаус секретар міської ради Часів Яру.

Рішення Господарського суду Донецької області може стати прецедентом на всю країну. Частина будинків міста на час подання позову централізовано опалювалися  ПАТ «Часоворяський вогнетривкий комбінат». Загальні борги населення за декілька років складають більше семи мільйонів гривень. Суддя Господарського суду Донецької області Юлія Бокова  вирішила, що оскільки позивач – комбінат не підтвердив, а відповідач – ВРЖП не спростував факти проживання людей в квартирах та форму їхньої власності – приватна чи комунальна, то і борги повинна сплатити за всіх міська рада Часів Яру.

суд 600тис a4354Більш детальніше про хід справи №905/1639/19 можна дізнатись тут: http://reyestr.court.gov.ua/

Юрисконсульт міської ради Часів Яру Ігор Разборський пояснює, що споживачами теплової енергії є власники чи наймачі квартир, а не комунальне підприємство, яке їх обслуговує чи міська рада, яка це підприємство утворила.

“Комунальне підприємство є лише балансоутримувачем будинків, я наголошую саме будинків! Підприємство обслуговує, утримує та обслуговує  ці будинки. Власником житлових будинків є міська рада Часів Яру. Ніякого відношення до квартир, саме до яких і надходила теплова енергія, ані комунальне підприємство, ані міська рада Часів Яру не мають, оскільки споживачами теплової енергії є власники чи наймачі квартир, ні ВРЖП, ні міська рада не споживали теплову енергію. Борги стягувати потрібно саме з мешканців квартир”, – висловлює свою думку юрисконсульт міської ради Часів Яру Ігор Разборський.

Секретар міської ради Часів Яру Сергій Чаус вважає, що керівництво комбінату перекладає власну відповідальність за невмілу претензійну роботу.

“Протягом багатьох років підприємство не стягувало борги зі споживачів, і тепер хочуть за кошти громади, за кошти тих мешканців, що сплачують податки, погасити власні борги! Загальний борг за всі роки у підприємства складає більше семи мільйонів гривень, так що тепер всі борги приватного підприємства повинні погашатись з міського бюджету?” – обурюється Сергій Чаус.

Журналісти громадського медіа-порталу “Бахмут IN.UA” звертались за коментарями до керівництва комбінату. Спілкувались з Андрієм Оніщуком заступником генерального директора, але узгодити коментар так і не вдалось.

Підтвердити або спростувати рішення суду першої інстанції щодо виплати боргів з міського бюджету має Апеляційний суд у Донецькій області. У міськраді Часів Яру повідомили, що вже подали апеляційну скаргу до Апеляційного Господарського Суду Донецької області, розгляд справи призначено на 26 жовтня.

Про рішення суду ми повідомимо у наступному матеріалі. Якщо апеліційний суд підтвердить рішення першої інстанції, то така практика може розповсюдитись по всій Україні – за боржників буде платити вся громада.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]