«Пацієнт не повинен обирати бік хвороби». Бахмутський лікар про сімейну медичну традицію, пандемію та рідне місто

Семаковська Тетяна 17:06, 26 Вересня 2020

120311831 2115354665262975 292332531607966132 n d1683Колись те, що житель Бахмута Ян Песін обрав професію медика, здивувало його близьких. Але сьогодні чоловік успішно працює завідувачем денного стаціонару терапевтичного профілю Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Бахмута, «не вимикає» лікаря навіть вдома та не жалкує про свій вибір. Про те, як його медична родина може стати династією та про важку роботу медиків під час пандемії  COVID-19, Ян Песін розповів у інтерв’ю Бахмут IN.UA.

                                             «Сімейна традиція»

– Чи відрізняється професія лікаря на практиці від ваших уявлень про неї?

– У моєї родини були знайомі лікарі, крім того, моя тітка була лікарем-неврологом. Отже, особистих спостережень було багато ще до того, як я став лікарем. І, як не дивно, мої уявлення про цю професію майже повністю збіглися з дійсністю. Лікар є лікарем не тільки на роботі, а й дома, і у побуті. Саме так цю професію я собі й уявляв. Пригадую, що мій вибір був несподіваним для багатьох, адже я доволі серйозно займався точними науками. Але я ніколи про нього не пошкодував.

-Ваша дружина також лікарка, ви познайомилися під час навчання, чи на роботі?

– Ні, ми навчалися в різних університетах. Познайомилися ми в нашій лікарні під час проходження виробничої практики після п’ятого курсу університету.

120283323 624929748413839 5564847332862980969 n 57a02

-У вас родина лікарів, чи планують діти продовжувати сімейну традицію? Також мріють стати лікарями?

– Наш син поки що навчається у десятому класі, він досі у роздумах про майбутнє. Ми будемо підтримувати будь-який його вибір. Якщо він обере професію лікаря – що ж, тоді наша сімейна традиція отримає продовження.

120258273 3230983973681944 1882554128796414442 n 7551b

-Коли ваша дружина хворіє, чого вона більше чекає від вас – кваліфікованих медичних порад як від колеги, або звичайних слів підтримки як від близької людини?

– Лікар не вимикає свою професію автоматично після роботи, тому, звичайно, якісь медичні поради можуть мати місце. Але слова підтримки від найближчої людини значно більше необхідніші, тому що чоловік та дружина є єдиним цілим. Принаймні, в нашій родині.

                                        «COVID-19 – це не міф»

-Навколо COVID-19 сьогодні багато міфів та припущень. Дехто досить переконаний, що його не існує, як у середовищі лікарів ставляться до цього?

– Я можу говорити тільки щодо «свого середовища». За всіх не скажу. COVID-19 – це правда. Це – не міф. Це важка, неприємна і небезпечна правда. Переконувати в цьому когось не є моєю роботою. Дай Боже, щоб ця інфекція швидко зникла.

– Багато лікарів порівнюють перші дні пандемії з початком війни на Донбасі, коли медики не знали, чого чекати, але все одно залишалися на передовій боротьби. Що для вас стало найважчим під час пандемії як для лікаря і як для людини?

– Є відомий вислів про те, що діючих осіб у лікарні троє: лікар, хвороба і хворий. На чию сторону пристане хворий, тій стороні буде легше перемогти. Дуже важко дивитися зараз на те, як люди пристають на сторону хвороби, не виконуючи елементарних карантинних заходів, а часто ще й відверто глузуючи з них.

– Як пандемія загалом вплинула на ставлення до лікарів?

– Я не вивчаю настрої в суспільстві й не займаюся соціологією. Як і більшості лікарів, мені просто ніколи. Ми займаємося своєю роботою, якої останнім часом стало більше. Нехай кожен сам вирішить для себе, як йому відноситися до лікарів, тому що від цього рішення багато чого буде залежити у майбутньому.

Якими є наслідки пандемії COVID-19 для медицини?

– Пандемія ще триває, тому говорити про наслідки ще зарано. Думаю, що для медицини це буде своєрідне випробування на міцність. Але вірус переможе наука, а не карантин, тому, думаю, нові медичні дослідження будуть фінансуватися краще. Без цього пандемію подолати не вдасться.

120311831 2115354665262975 292332531607966132 n d1683

                    «Я хочу жити та працювати в Бахмуті»

– Після навчання ви вирішили працювати в Бахмуті. Тобто є перспектива для розвитку молодих спеціалістів у місті, регіоні?

– Перспектива, звичайно, є. Я б сказав, що зараз її більше, ніж будь-коли. Але мій вибір був пов’язаний не з цим. Просто мені дуже подобається Бахмут. Я хочу в ньому жити та працювати. Це значною мірою є династичним моментом. Мій дідусь був почесним громадянином нашого міста, і я думаю, що значна частка його любові до Артемівська-Бахмута передалася мені.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]