Вони запустили бізнес на сході України. Підтримай своїх серед підприємців-початківців у голосуванні

Семаковська Тетяна 11:10, 20 Липня 2020

ydpNf8VwJ7LUtGeqJVva c734b52 підприємця-початківця з Луганської і Донецької областей беруть участь у конкурсі від Свои.City й безкоштовної навчальної платформи Почати.Бізнес. Віддати голос за своїх можна тут.

Вони ризикнули – і запустили власний бізнес з нуля в останні три роки. Так, Віталій Маслаков і Андрій Гончаров відкрили власну медичну клініку в Добропіллі, Тетяна Сушко зайнялася перетяжкою меблів у Покровську, Євген Сухінін з Білицького заснував клінінговий сервіс, Антоніна Бородіна з Торецька шиє одяг для танців і спорту, Веніамін Петькун організовує в Сєвєродонецьку дитячі свята, Ганна Шевець готує в Бахмуті авторські торти, Володимир Бабич створив у Краматорську соціальну кав’ярню, Сергій Науменко з Маріуполя виготовляє прикраси з епоксидної смоли. Це далеко не повний перелік наших конкурсантів. Ми пропонуємо вам ознайомитися з їхніми історіями та визначити вашого фаворита.

Переможців будемо визначати за кількістю голосів. Перші два лідери голосування отримають квитки на бізнес-конференцію Big Money Forum, приз за третє місце — передплата на журнал Forbes Ukraine, а винагорода за четверте й п’яте — набори корисних книжок про підприємництво і розвиток власної справи від Почати.Бізнес.

Як проголосувати

Долучатися до вибору переможця може кожен охочий. Онлайн-голосування триватиме до 12:00 23 липня. Щоб проголосувати, потрібно перейти за посиланням, знайти конкурсанта, який вас найбільше зацікавив, та натиснути кнопку в верхньому правому куті профілю учасника.

Володимир Лященко, організатор проєкту «Почати.Бізнес»:

«Починати власний бізнес завжди нелегко й більшість людей потребують додаткової мотивації, корисних прикладів, а також зусиль багатьох сторін задля популяризації підприємництва. В межах нашої Програми ООН із відновлення та розбудови миру ми радо підтримали проєкт медіаісторій про місцевий бізнес на сході України, серед представників якого є низка успішних грантерів, учасників бізнес-експозицій «Схід-Експо», а також вмотивованих підприємців, які власним прикладом сприяють популяризації запуску своєї справи».

Марія Прокопенко, редакторка Свои.City:

«Можна знайти 101 причину, щоб не відкривати бізнес на сході: війна під боком, карантин, вади законодавства тощо. Але усі їх переважить бажання створити щось своє. Таких сміливців ми вишукуємо усі два роки роботи нашого онлайн-журналу. На щастя, знаходимо і розповідаємо про них, щоб надихати цим прикладом інших. Новий конкурс, який ми зробили у партнерстві з платформою «Почати.Бізнес» став чимось на кшталт проміжного підсумку роботи «Своих». Спочатку ми переживали, чи назбираємо півсотні бізнесів, яким не більше трьох років. Але самі здивувались результату. І дуже хочемо спробувати конопіцу в Слов’янську».

Ганна Курцановська, журналістка Свои.City:

«У конкурсі більше за все учасників з Маріуполя, Краматорська та Сєвєродонецька. Це і зрозуміло, адже це найбільші міста вільної частини Луганської та Донецької областей. Тому логічно, що малий бізнес активно розвивається саме там. Але мене дуже тішить, що підприємницька активність з’являється і в населених пунктах, що знаходяться поблизу лінії фронту. Наприклад, житель Попасної Валерій Куліков створив студію квітів. Хтось скаже, що флористика – це не чоловіча справа, але яка різниця, що кажуть люди? Головне йому це приносить задоволення й заробіток».

Довідково:

Почати.Бізнес – це безкоштовна навчальна платформа, яку створила Програма ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Польщі. Проєкт призначено для всіх, хто хоче відкрити власну справу. На платформі представлено онлайн-курси про створення і розбудову бізнесу в різних галузях, які ведуть успішні підприємці зі сходу.

Свои.City – онлайн-журнал про жителів Сходу України, який активно підтримує бізнес-спільноту в Луганській і Донецькій областях. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]