Бахмутський район буде одним з 8-ми утворених в Донецькій області. Чи залишиться Бахмутська ОТГ?

Семаковська Тетяна 10:25, 17 Червня 2020

4a2ff1cfdc595111818d797d4b42c486 a807cТаке ділення передбачає новий проєкт Постанови Верховної ради. Загалом в Україні планують ліквідувати 490 районів і утворити 129 нових, в які хочуть об’єднати в них існуючі райони та ще 187 міст. Також залишають районі ради, які будуть контролювати рішення місцевого самоврядування в ОТГ. Міста обласного значення можуть увійти в склад тих районів, Бахмут, до речі, місто обласного значення.

Думки експертів поділились: хтось бачить в цьому реальну загрозу і “відкат” реформи децентралізації назад, хтось вважає, що такі зміни були запропоновані вже давно і не думають, що громади позбудуться певної незалежності.

Олександр Солонтай експерт з політики та місцевого розвитку, громадській діяч на сторінці ФБ описує ситуацію про щоденні зміни в реформі децентралізації: #Врятуватидецентралізацію!

солонт b2e59

103067812 10219809234755844 4689209142845933987 n 899a3“Загроза не в укрупненні районів, а в тому, що міста обласного значення планують включити у ці нові райони! Тобто, якщо казати про Донецьку область, то такі міста, як Бахмут, Костянтинівка, Дружківка, Слов’янськ, Краматорськ, Маріуполь та багато інших  хочуть ввести в склад районів, чого не було за часи Незалежної України ніколи. В результаті, Бахмутської громади, як повністю самостійної та самоврядної з усіх питань, вже не буде, оскільки над містом з‘явиться районна державна адміністрація, яка відтягне на себе частину повноважень та грошей, як це досі було з селами. Головам районних адміністрацій планують залишити всі повноваження та ще й посилити ці РДА новими територіями міст, а при тому ще залишаються обласні ВЦА. І про це ніхто не каже, що ми створюємо районну надбудову між громадами та областю, завдання, права, обов‘язки якої невідомі!”, – говорить Олександр Солонтай.

Максим Ткач голова Донецького офісу з розвитку місцевого самоврядування каже, що про укрупнення районів мова йшла давно і це є продовженням реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою в Україні.

“Нашу область це (укрупнення тих ОТГ, що вже діють, а таких в Донецькій області 13) не торкнулось. Так відповідно до Перспективного плану у нас залишаються всі ОТГ, що вже створені та діють.. І навіть,  передбачено створення ще однієї громади, якої не було в минулому перспективному плані, тобто 66. А для тих громад, які не встигли утворитись до сьогоднішнього часу, наприклад Часовоярська ОТГ, скоріш за все, буде розроблений законодавчий механізм утворення до місцевих виборів”, – каже Максим.

район f0ded

Що стосується можливих повноважень для голів РДА або префектів (наразі продовжуються дискусії щодо назви), Максим розуміє про які побоювання говорять в суспільстві. Але поки в наявності лише різні законопроєкти і говорити про якісь певні зміни зарано.

“Наразі йдуть жваві дискусії щодо можливих повноважень префектів (якщо буде саме ця назва представника виконавчої влади в областях та районах) для того, щоби зробити цей інстиут в Україні ефективним та не створити основу для зловживань та порушення принципу самостійності місцевого самоврядування в подальшому”, – додає Максим.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]