Економіка корови: скільки коштує утримання худоби в Бахмуті?

Семаковська Тетяна 08:17, 1 Червня 2020

maxresdefault ec91aЗапашне молоко, свіжий сир та домашня сметана – такі продукти полюблять майже всі. Але не всі замислюються скільки селяни витрачають трудових та матеріальних ресурсів на утримання корови та на реалізацію молочних продуктів. Наші журналісти розбиралися в цьому питанні.

Артем молодий чоловік працює на підприємстві, а у вільний час займається своїм невеликим стадом корів – у нього дві дорослі корови, чотири однорічних теля та два, що народилися у лютому цього року.

Скільки коштує утримувати корову в домашніх умовах?

“Влітку корови їдять траву, самі пасуться. Але маленькі теля їдять і вночі, тому кожну ніч треба їм класти траву. Ми збираємо самі, для цього потрібно, десь 5 літрів палива на місяць, ну і майже все. А ось взимку витрати на утримання набагато більші. На одну дорослу корову потрібно 2,5 тони сіна, його вартість 1500 гривень за тонну. Для теляти достатньо 1,5 тони. Але ми намагаємось сіно заготовляти самі, і десь 3 тони закуповуємо. Маленькі теля ще їдять комбікорм – по 2 кілограми зранку та ввечері, і до трьох місяців кожного дня їм потрібно до 3-х літрів молока”, – розповідає Артем.

Якщо теля буде само їсти молоко, тоді корова перестає доїтися.  

Ще є одноразові капітальні вкладення – будівництво приміщення, де стадо ночує, та змінні витрати, у разі хвороби – візит ветеринара. Якщо немає власного бика, то злучка корови коштує до 400-х гривень. 

Доречи, Артем сам прибирає сарай, де знаходяться корови, бо каже наймати для цього людей не вигідно, їх послуги коштують 50 гривень за годину, а прибирати треба два рази на день.  

Скільки можна продати молока та скільки заробити на цьому?

“Хороша корова в сезон (з квітня по середину жовтня – прим.редакції) дає до 25 літрів молока на день. Якщо здавати молоко на молокозаводи, то це 4 гривні за 1 літр, якщо самому продавати – то 13-14 гривень за літр. Я, звісно, вже маю багато постійних клієнтів і реалізує лише сам. До того ж, продати лише молоко нереально, тому готую сир, бринзу, сметану, ряженку”, – говорить Артем.

Чоловік пояснює, якщо порахувати скільки і на яких молочних продуктах можна заробити, то буде однаково – чи то молоко, чи то інші вироби. Хоча вони і дорожче коштують, є ще ж витрати на їхнє виробництво.

Зимой молока майже немає, бо корова уходить в “декретну відпустку” і молоко дуже гірке, її не можна доїти.

Телят чоловік продає, коли вони набирають вагу до 350-400 кг, і за нього можна отримати приблизно 14 тисяч гривень, все залежить від цін на ринку.

Про державні дотації за утримання корів Артем знає, але ніколи не користувався ними, бо звик покладатися лише на себе.

Що ж виходить?

Місячна виручка з молока однієї корови складає приблизно 9700 гривень в сезон, витрати матеріальні влітку майже відсутні, хіба що власна праця, і якщо захворіє, то треба буде витратитися на ветеринара. Тобто, за сезон хазяїн з однієї корови заробляє десь 63000 гривень, і навіть, незважаючи на “декретну відпустку” годувальниці та утримання молодих телят, які не приносять прибутку – утримувати корову виходить вигідно, аби здоров’я, терпіння та сил у хазяїна вистачило!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]