Виправилися і відновили репутацію: як працює відновне правосуддя в Бахмутському районі

Семаковська Тетяна 15:45, 25 Травня 2020

Відновне правосуддя 93ea0На Донеччині правозахисники разом з психологами та ювенальними прокурорами допомогли 15 підліткам позбутися кримінальної відповідальності.  Це стало можливим завдяки проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Протягом року пілотний проєкт з відновного правосуддя для неповнолітніх  діяв на зі системи безоплатної правової допомоги у шести регіонах, у тому числі на Донеччині. 

Одним з учасників проєкту був підліток з селища поблизу Бахмута. Участь у програмі з відновного правосуддя для неповнолітніх – надала йому  другий шанс та ресоціалізуватись у суспільне життя. Хлопець скоїв крадіжку спиртного з магазину, з метою доказати свою «крутість» перед старшими друзями. Під час медіації хлопчик визнав свою провину, щиро розкаявся, вибачився перед потерпілим та відшкодував заподіяні збитки. Таким чином, виконавши  всі умови угоди, хлопчина був звільнений від кримінальної відповідальності за статтею 185 Кримінального кодексу України.

Як розказала координаторка пілотного проєкту, заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Оксана Савицька, протягом року в Донецькій області участь у проєкті з відновного правосуддя взяли 28 підлітків. Хоча загалом за рік було 84 справи, які відповідали вимогам участі неповнолітніх у програмі відновлення, однак з різних причин сторони відмовились від участі у пілотному проєкті.

Задля успішної реалізації «пілоту» ми залучили до співпраці нових партнерів – психологів, громадські організації, діяльність яких спрямована на ресоціалізацію неповнолітніх. Налагоджена тісна комунікація з ювенальними прокурорами Донецької області.

Завдяки цьому вдалось досягнути гарних результатів. Злагоджена взаємодія усіх виконавців та партнерів дала можливість 23 підліткам не зіпсувати своє майбутнє. Вони змінили своє ставлення до життя, переосмислили свій вчинок, примирилися з потерпілим, отримали соціальну підтримку серед людей зі спільними інтересами та уподобаннями, якої у багатьох випадках не вистачало в родинному колі.

Загалом 15 підлітків, які успішно пройшли програму відновлення, вже  звільнені від кримінальної відповідальності, щодо 8 справ рішення ще не ухвалені.

Так, не всі справи були успішними. У двох випадках неповнолітні не використали шанс, який їм був наданий, і через невиконання умов угоди з потерпілим отримали покарання за вироком суду.

Першим учасником проєкту на Донеччині був хлопець із багатодітної родини. Разом із компанією дорослих чоловіків поцупив металевий брухт з подвір’я сусідки. На отримані гроші він хотів відремонтувати свій моторолер. Якби не програма відновлення для неповнолітніх, ця «пригода» могла б закінчитися для нього сумно.

Під час медіації він повністю визнав свою провину, щиро розкаявся, вибачився перед потерпілою. У межах заходів з ресоціалізації хлопець двічі на тиждень допомагав потерпілій, жінці похилого віку, поратись по господарству. Коли  про цю історію дізнався рідний батько хлопця, який живе в іншому селі з новою родиною, він одразу забрав сина до себе. Після завершення навчального року влаштував його на роботу та допоміг вступити до ліцею, щоб хлопець здобув професію.

Цей приклад на думку на думку Савицької, доводить, що медіація допомагає налагодженню зв’язків між людьми, на яких вплинуло правопорушення. Неповнолітній повертається до нормального життя. Потерпілий відновлюється емоційно, позбувається страху повторення події.

Виконавці впевнені, що успіх програми полягає у злагодженій взаємодії усіх виконавців та партнерів, а  також вміння адвоката-медіатора створити сприятливі умови та побудувати довіру між сторонами.

«Слід зауважити, що багато залежить і від органів влади територіальних громад. Адже саме громада відповідальна за соціальні умови, які спонукають до злочинів. Громади, як ніхто, мають бути зацікавлені у впровадженні відновного правосуддя. Це не лише профілактика дитячої та підліткової злочинності, а й запорука безпеки в громаді, можливість поліпшити життя її членів.

Для успішної реалізації проєкту слід залучати до співпраці органи місцевої влади, у тому числі через центри соціальних служб, служби у справах дітей, прийняття відповідних місцевих програм, створення безпечних просторів для підлітків тощо», – підкреслює координаторка.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]