Швецьких діл майстер – 27 років бахмутянин ремонтує взуття

Семаковська Тетяна 14:53, 19 Травня 2020

IMG 7339 f26f2Біля його ремонтної майстерні завжди відпочивають нагодовані собаки, кружляють ситі голубі. Юрій ремонтом взуття займається вже 27 років, його клієнти вже стали батьками, їхні діти також обслуговуються у Юрія. І взагалі, до нього приходять просто побалакати, поділитись проблемами та радощами.

“Я швидко навчаюсь, в мене добра зорова пам’ять, я вмію малювати. В молодості працював на заводі, ще розмальовував керамічну плитку, потім, за два тижні навчився і став ремонтувати взуття. Ось так по цей день і працюю”, – згадує Юрій.

Чоловік каже, що обрав таку професію, бо, тоді в 90-х, треба було виживати. Зараз, якщо б була змога повернутись назад, обрав щось інше.

Але все одно відмічає, що крім самої роботи цікаво спілкуватись з людьми, слухати їх, розказувати про себе. Заходячи до нього в майстерню, відчуваєш спокій, тепло і бажання повертатись. Та поряд з цим помічаєш принциповість та твердість.

“Я дуже переживаю за нашу Україну, за те, що неосвічені люди зробили невірний вибір, а тепер важко всім – і нам, і тієї більшості, що прийняли рішення за нас. Я не звертаю уваги на політичні погляди людей та надаю послуги всім. Якщо виходить, то намагаюсь донести до них, що значить любити і поважати країну, в якій живеш, що її майбутнє залежить саме від нас”, – каже Юрій.

IMG 7329 cc8b8IMG 7341 2e5b5Чоловік любить тварин, постійно піклується, годує та лікує безпритульних тварин. Робочий ранок починається з годування собак, що приходять до нього  в майстерню. Біля багатоквартирного будинку, де вони живуть рядом з дружиною, Юрій побудував невеликий вольєр.

“Там у мене жили багато різних собак – і вівчарки, і дворняжки. Я їх всіх люблю, але на жаль люди не розділяють моїх поглядів, і я так думаю, що травлять їх. Ось, місяць тому на свій день народження, поховав собаку… Тепер у мене в квартирі живе питбультерьер, його ніхто не скривдить”, – говорить Юрій. 

IMG 7344 78b63Цьому собаки вже 14 років, він старий, глухий, погано ходить. Юрій лише на ночівку виводить його з майстерні, а так він постійно з чоловіком. 

Юрій має двох дорослих дітей – доньку, яка керує одним з міських кафе та сина, який служить в українській армії. Саме син допомагав чоловіку пережити карантин.

“Обмеження треба було вводити – це наша безпека. Але якось необдумано все вийшло. Я за той період свої збереження всі “з’їв”, добре, що син допоміг”, – говорить чоловік. 

Зараз Юрій чекає на повне закінчення карантину, щоб віддати довгоочікувані замовлення, продовжити обслуговувати своїх клієнтів, говорити та слухати з ними.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]