Карантин триває, а малий бізнес майже “вмирає”: як бахмутські підприємці ставляться до обмежень

Семаковська Тетяна 15:34, 28 Квітня 2020

20200319095522 9f0f9Карантин подовжено до 11 травня, урядом розроблений поступовий план виходу з нього, але працювати в звичайному режимі бізнес зможе ще нескоро, та й наслідки від обмежень будуть відчутні довго. Про які проблеми говорять бахмутські підприємці, яких рішень чекають від Уряду та на яку допомогу можна вже очікувати.

Чим керувався Уряд, коли приймав 22 квітня Постанову, на підставі якої обіцяють допомогу для дітей фізичних осіб підприємців не зрозуміло. Бо підприємці, які знаходяться на 3 та 4 групах та якщо їхні діти старше 10-ти років, на таку допомогу вони розраховувати не можуть.

Снимок1 8aa3c

Хоча Прем’єр міністр України Денис Шмигаль в той же день говорив, що на родину з чотирьох осіб (2 дорослих та 2 дітей) достатньо на місяць 16000 гривень.

Поки офіційний текст Постанови не опублікований, але Марина Лазебна міністр соціальної політики заявила, що це можна зробити он-лайн, за умови що підприємець сплатив ЕСВ за 2019 рік.

Такі заходи приймаються вже поспіль, бахмутські підприємці, як інші українські, залишились в кризовій ситуації на одинці.

Віктор Зіпір, підприємець, один з власників фотоцентру “Піонер”:

“Нам просто заборонили дихати… Я розумію, що карантинні методи призупиняють поширення інфекції, але разом з цим це приводить нас до іншої смерті, а на тих, хто вижив ми залишаємо свої борги у вигляді несплачених податків, кредитів. Мені довелось звільнити працівників, хоч і держава лякала штрафами. Деякі самі виявили ініціативу, розуміючи, що ми не зможемо виплатити їм заробітну плату. Тепер, держава буде виплачувати їм виплати по безробіттю. Руйнуються відносини між бізнес-партнерами, і зі всієї ситуації ми, підприємці, як завжди виходимо самі”.

петиция 867f3

Віктор Зіпір став один з ініціаторів петиції на сайті Президента з пропозиціями від Уряду для малого бізнесу в умовах карантину. Хоча петиція іне набрала поки потрібну кількість голосів, деякі ініціативі були вже враховані – безоплатна відпустка для працівників на весь час карантину.

 “Якщо Уряд не завжди розуміє які заходи треба робити, то можна запитати у нас, ми готові підказати, та я думаю разом рішення будуть прийняті більш якісні. Ми ж всі сьогодні президенти”, – іронізує Зіпір.

Ірина Яценко, приватний підприємець, шиє та ремонтує одяг, взуття.

“Я розумію, що це вимушена міра, щоб захистити населення від захворювання. Але держава віднеслась до нас, малого бізнесу, зовсім безвідповідально, ніякої підтримки, ніяких пропозицій, майже нічого. Складається враження, що ми з ними живемо в “різних Українах” – уряд не розуміє наших проблем. Всі мої запаси вже скінчились, у мене проблеми з постачальниками, з реалізацією, як я буду відновлювати свій бізнес – просто не знаю. В мене є колеги, які просто не зможуть поновити бізнес після закінчення карантину”.

Володимир Чередніченко, власник кав’ярні, караоке-клубу “Мажор”

“Соціально – це вірно, економічно – ні. Так, здоров’я людей – це головне, але щоб його зберегти треба, як це не парадоксально звучить, працювати. На рівні держави відсутній будь-який план виходу з кризової ситуації. Мені кожного дня дзвонить представник банку та вимагає погасити кредит. Так пеня не нараховується, а тіло кредиту чим оплачувати, коли я не працюю? І самі відсутність управлінських рішень для малого бізнесу, відсутність розуміння майбутнього і приводить нас до економічної паніки.

Бахмутська міська рада разом з Центром розвитку малого і середнього підприємництва Донецької торгово-промислової палати проводять опитування серед підприємців Бахмуту. Взяти участь в опитуванні можна тут.

Але поки не один з підприємців не розказав про свої проблеми, так повідомила Олена Тону начальник відділу планування та моніторингу Управління економічного розвитку.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]