Производство на карантине: как бахмутские предприятия работают во время пандемии?

Семаковська Тетяна 13:38, 28 Квітня 2020

shutterstock 657337522 771x517 7daddРуководители заводов «Вистек», «Цветмет», «Часовоярский огнеупорный комбинат» и  пресс-служба ГП «Артемсоль» прокомментировали последствия карантина, введенного во время пандемии коронавируса. Мы так же спросили у руководства коммерческих предприятий, надеются ли они получить помощь от государства.

Гендиректор ЧАО «Вистек» Александр Новиков:

«У нас только негативные последствия. Наши потребители продукции – цепей, электродов, гвоздей. Коронавирус внес свои поправки – предприятия останавливаются, с оплатой начинаются проблемы. Пока работает цепной цех. Задолженность по зарплате осталась и накапливается. Нет оборотных средств – работаем только по предоплате. Рентабельность низкая, так как конкуренция велика. Надеемся на Нам может помочь рост экономики в мире, что мы и ждем после окончания карантина. Один из приоритетов сейчас – сохранение трудового коллектива. Сейчас осталось 420 человек. Как минимум в два раза штат нужно сократить, но остались специалисты индивидуальных профессий, многим за 50 – это люди которым сложно будет переучиться и найти другую работу. Пока не думали пользоваться какими-либо государственными программами. Вряд ли при таком ограниченном бюджете государство будет помогать коммерческим предприятиям».

Гендиректор «Завода по обработке цветных металлов» Виталий Малыхин сообщил, что работников не сокращают, в бесплатных отпусках те, кто остался дома с детьми во время карантина. Ежемесячные убытки производства от остановки деятельности гривен. С началом карантина среднемесячная зарплата уменьшилась на 17%, то есть боле чем на 1600 гривен.

Гендиректор «Завода по обработке цветных металлов» Виталий Малыхин сообщил, что работников не сокращают, в бесплатных отпусках те, кто остался дома с детьми во время карантина. Ежемесячные убытки производства от остановки деятельности – 242 тысячи гривен. С началом карантина среднемесячная зарплата уменьшилась на 17%, то есть более чем на 1600 гривен.

Генеральный директор ПАО «Часовоярский огнеупорный комбинат» Владимир Бречко:

«Нарушено много внешнеэкономических связей, сроки отгрузки откладываются, контракты с европейскими партнерами по отгрузке глины, которые ежемесячно продлевались, сдвигаются на неопределенный срок. Приостановлено огнеупорное производство. По мере получения заказов, готовы сразу же запуститься. О своей ситуации мы информировали и область, и район. Работники пока в бесплатных отпусках на период карантина, стараемся сохранить коллектив.

Пресс-служба ГП «Артемсоль» сообщает, что увольнений на предприятии нет, сотрудники, которые пожелали уйти на карантин с детьми дошкольного возраста, ушли в оплачиваемые отпуска. На карантине коллектив применяет преимущественно дистанционные методы работы, в режиме он-лайн проводят различные совещания и конференции. Переход на такие формы работы на предприятии считают позитивным опытом, который позволяет экономить время, планируют такую практику продолжать в дальнейшем. Что касается объемов производства, то, как сообщает газета «Соляник», за три месяца работы 2020 года добыча соли составила 248,7 тысячи тонн, что почти в два раза ниже, чем было запланировано. Но есть виды продукции, которые пользуются большей популярностью, чем в 2019-м году.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]