Орендна плата під час карантину: як домовляються бахмутські орендарі та орендодавці

Семаковська Тетяна 15:57, 27 Квітня 2020

5e85e9d7385b8454868974 85cbaНововведення в законодавчі акти України щодо не сплати або зменшення орендної плати не зобов’язали орендодавців цього робити, а наймачам – лише надали право вимагати. В Бахмуті власник комунальних приміщень – Бахмутська міська рада вирішила не надавати пільг на оренду, власники приватних приміщень – вчиняють за домовленістю сторін, але незавжди на взаємовигідних умовах.

Нові зміни, які введені Законом України №553 від 13.04.2020 передбачають, що наймачі можуть попросити зменшити плату або не платити за весь час, протягом якого майно не використовувалось через обставини, за які він не відповідає.

Снимок 7e02a

Тобто, законодавець в форс-мажорних обставинах, в ситуації, яка виникла вперше не лише в Україні, а й в цілому світі, не знайшовши варіант, який би задовольнив і власників, і наймачів, переклав вирішення проблеми на їхні ж плечі. І домовлятись їм доведеться самим.

“Ми провели аналіз, так би мовити комісійне обстеження комунальних приміщень. І тут треба виділити дві складові. По-перше, це безпосереднє знаходження наймачів у приміщеннях. По-друге, всі наймачі продовжують діяльність – хто он-лайн, хто на винос. Тобто, сказати, що вони припинили свою діяльність неможна. Ми вирішили не надавати пільг, і орендарі будуть сплачувати оренду на звичайних умовах згідно договорів”, – розказала Наталя Отюніна, начальник управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради

У Валерія Слєсарева, депутата Бахмутської міської ради інша думка:

“Я вважаю, що треба було все ж таки піти на поступки. Зараз малому бізнесу дуже важко, їм треба не лише себе забезпечувати, а й платити заробітну плату, податки. То зменшити суму орендної плати – це було б правильно. Наприклад, моя родина здає в оренду приміщення і всім зменшили орендну плату”.

Директор ринку Михайло Аванесов розказав, що також переглянули умови оренди.

“Ми всім надали 20% знижку, а деяким і до 50%, іншим надали розстрочку. Але, ми такий же бізнес, як і вони, і в нас також багато витрат, які нікуди не ділись. Ми не вимагаємо зараз сплачувати наперед оренду, тобто наймачі платять зараз за квітень. Ті, хто не можуть, чи не хочуть платити, повинні здати контейнери, написати заяву, що ніяких претензій до ринку не мають, забрати свої речі та покинути контейнери. І вони не будуть платити оренду”, – розказав Михайло Аванесов.

Майже 30 власників контейнерів відмовились від оплати оренди, але лише 10 контейнерів залишились порожніми, бо вже інші підприємці взяли їх в оренду, додав Аванесов.

Власники контейнерів описують ситуацію інакше.

“Знижка надавалась лише тим, хто зміг сплатити оренду до 20 квітня, причому вже за травень, який майже весь неробочий буде. Стосовно контейнерів – ми опинились в нерозв’язній ситуації. За свої гроші їх будували, а юридично підтвердити право власності не можемо”, – говорить одна з власників контейнерів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]