«Хтось палить, а хворіємо ми разом!», – активіст про спалювання сухостою

Семаковська Тетяна 19:05, 13 Квітня 2020

f862920b4b2ddf8ca11579209a46d77335ef889f cb61fСьогодні Верховна Рада підсилила відповідальність за підпал сухої трави. Від трьох до п’яти тисяч гривень тепер складає штраф за випалювання рослин для громадян, для посадовців мінімальна сума – від 15 тисяч гривень.  Пожежники, правоохоронці і представник Бахмутської міськради в один голос кажуть, що впіймати підпалювачів майже неможливо. За півтора весінніх місяці цього року по Бахмуту і району зареєстровано 84 пожежі сухостоїв, але жодного адмінпротоколу не складено. Як дані супутників можуть допомогти зменшити кількість пожеж, нам розказав громадський діяч Ростислав Сосновий.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків раніше штрафували на 10-20 неоподаткованих мінімумів, що складало для громадян 170-340 гривень та 50-70 н.м. для посадовців, тобто 850-1190 гривень. Тепер же для громадян встановили 180-300 н.м  – 3 060-5 100 грн та 900-1200 – 15 300-20 400 грн для посадовців.

Окрім того, як повідомляє Громадське телебачення штраф за забруднення атмосферного повітря тепер становитиме від 1800 до 3600 неоподаткованих мінімумів – 30 600-61 200 грн або обмеження волі до трьох років.

В Бахмутському загоні з організації запобігання надзвичайним ситуаціям кажуть, що проблема в тому, що пожежі зазвичай відбуваються у віддалених місцях – в полі, біля ставків, посадок. Частина рослин підпалюється свідомо в господарських намірах, частина горить з необачності. 

За словами начальника відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрія Скляренко знайти винуватців, а потім довести у суді їх провину за підпал, майже неможливо. Єдине, що в міськраді раніше робили для запобігання таких пожеж – це просвітницька робота. Але тепер територія значно розширилася – до Бахмута в рамках об’єднаної територіальної громади приєдналося п’ять сільрад.

«Ми розробляємо оперативний план, де будуть зазначені відповідальні за окремі території, а також заходи протидії пожеж в еко-системах. Можливо, ми навіть зможемо виділити якісь фінансові кошти на горюче-мастильні матеріали для пожежників, в рамках виїздів на сухостої. Бо це достатньо вартісні заходи. Доречи, такий же план ми робимо для громади по недопущенню загибелі людей на водоймищах», – повідомив Скляренко.

Громадський діяч Ростислав Сосновий стурбований тим, що безвідповідальне спалювання рослин та сухої трави, листя шкодить не тільки тим, хто палить.

«Я терпимо ставився до випадків, коли палять траву та сміття у себе у дворі, але я ж розумію, що палять вони, а раком заболіти можемо ми всі! Про великі підпали взагалі говорити нічого. Я вирішив долучитися до програми «Не пали – компостуй!», що впроваджує ПРООН разом з партнерами. Взяв участь у вебінарі, мені дали доступ до даних супутників NASA. Перший крок, який я бачу на сьогодні – визначити осередки концентрації. Далі можна впроваджувати просвітницьку роботу – розказати про компостування. Там де палять великі об’єми сміття, можна ставити біогазову установку», – каже Слава.

Чоловік каже, що вже почав отримувати повідомлення від NASA. Так днями пожежа відбулася в районі 8-го ставка. Десь за дві години, після того, як він побачив дим, отримав повідомлення.

З приводу визначення винуватців пожежі Сосновий також має ідею:

«Те, що місця підпалу знаходяться у віддалених куточках громади, де майже немає людей, можна використати. Знаючи, де і коли була пожежа, можна запросити дані мобільних операторів і по номеру телефону знайти людину. Можливо підвищення штрафів стане стимулом для правоохоронців проводити такі розслідування».

Є надія, що підвищення відповідальності і ініціатива громадськості дасть результат по зменшенню підпалів і зміні ставлення громадян до паління трави, багаття, очерету, листя.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]