Доларовий ажіотаж – це симптоми соціальної хвороби 

Семаковська Тетяна 17:45, 13 Квітня 2020

Снимок 04c04Разом з постійним зростанням кількості захворілих на COVID-19 в Україні, курс гривні також постійно росте, але не вгору, а вниз. Якщо на початок березня офіційний курс гривні к долару США був нижче 25, то в кінці місяця переступив відмітку 28. До того ж в Бахмуті, в обмінниках, долар був найдорожчим у порівнянні з сусідніми містами Донецької області.

Після оголошення карантинних заходів, люди почали скуповувати долари, чим провокували неконтрольоване його зростання. Відсутність елементарної фінансової грамотності у людей привело до панічних настроїв і в економічній сфері. Не зважаючи на заспокоювання від Національного банку України, громадяни все одно поповнювали доларові запаси.

rehc1 c2df1

Аналіз зміни курса гривні за період з 10 березня по 10 квітня 2020 року

Які чинники вплинули на падіння гривні наші журналісти питали у місцевих експертів.

На вашу думку, на різку зміну курсу гривні к долару США вплинула епідемія COVID-19 чи є ще якийсь фактори?

“Проблеми пандемії погіршили ситуацію на світових фінансових і товарних ринках, безумовно, вплинули на світову економіку, тому що валютний ринок завжди реагує на кризові ситуації. Невизначеність і підвищення ризиків завжди ведуть до зростання долара, тому що попит на нього збільшується. Україна – частина світової економіки, але у нас є і свої особливості. Інвестиційна привабливість і наша стабільність багато в чому залежить від зовнішніх запозичень, що важливо в умовах спаду економіки. Зараз у нас є проблеми з отриманням чергового траншу кредиту від МВФ. Тому, у перспективі, курс гривні буде коливатися, але, на мій погляд, НБУ має достатній запас міцності в розмірі близько 25 млрд. доларів для згладжування надмірних коливань. Дуже висока і валютна ліквідність банків яка становить близько 9 млрд. доларів” – так вважає Петро Тутов експерт по економіко-правовим питанням.

IMG 8265 27497

7323434e 5ce1 402f 982d 3eb449a01005 53304Коли курс гривні к долару США в Бахмуті був 29:1, у сусідньому Словянську вартість гривні була вищою (курси станом на середину березня 2020)

Олександр Серенко економіст, фахівець в антикризовому управлінні має таку думку:

“На падіння гривні вплинуло багато чинників, у тому числі, звісно і пандемія. Доречи, курс гривні постійно штучно утримується. В умовах коли споживання більше виробництва, виникає дефіцит, відбувається зростання цін, економіка падає”.

Які дії необхідно вжити Уряду, щоб стабілізувати курс гривні?

“Перші кроки по стабілізації ситуації вже зроблені, прийняті необхідні закони. Черговим кроком має стати прийняття закону про банки. У разі його провалу, ризики зростуть багаторазово і про очікувані кредити можна забути. Але при всьому цьому, головне – не панікувати, тому що гроші люблять тишу!», – каже Петро Тутов.

паст d6ade

Таке опитування проводили колеги-журналісти Радіо “НВ”

“Для стабілізації потрібні кардинальні заходи – закрити всі обмінники, ввести жорстку монетарну політику, припинити друкувати гроші, заморозити усі соціальні виплати, наприклад обіцянки Президента виплата пенсіонерам по 1000 гривень, постійний контроль за ціноутворенням. В таких ситуаціях потрібна не лише консолідація громадського суспільства, а й керівництву держави почати отримувати базові поняття економіки”, – так вважає Олександр Серенко, економіст, фахівець в антикризовому управлінні.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]