Як працює дистанційне навчання в Бахмуті в умовах карантину

Семаковська Тетяна 17:02, 8 Квітня 2020

slide01 d7869В умовах карантину, який продовжено до 24 квітня, бахмутські школи перейшли на форму дистанційного навчання. На рівні держави з цього тижня запровадили телеуроки, а деякі місцеві школи ввели он-лайн завдання, під час яких можна спілкуватись з вчителями. Наші журналісти питали у вчителів, батьків та самих школярів про навчання поза стінами шкіл.

В реаліях карантинного режиму всім учасникам освітнього процесу довелося підлаштовуватись під нові умови. Вчителя займаються самонавчанням, намагаються зробити уроки більш цікавими та корисними. Учням, крім обов’язкових уроків та домашнього завдання, треба опановувати нові електронні ресурси, тренувати самодисципліну. А батькам – витримку.

У всіх 17-ти школах Бахмутської ОТГ організоване дистанційне навчання. Заходячи на офіційні шкільні сайти, можна побачити вкладку, де розміщена інформація для учнів – новий матеріал, домашнє завдання, контрольні роботи, тести та інше. Але рівень організації дистанційного навчання в кожній школі різний.

“Сьогоднішня ситуація стала викликом для всіх – вчителів, учнів, батьків. Процес організації залежав від матеріально-технічної бази кожного учбового закладу, від роботи вчителів та керівного складу. Треба відмітити лідерів – це школа №11, яка має хмарне середовище з електронним журналом, де відразу можна побачити результати навчання дітей. Вони також використовують електронний ресурс – TIMSS для он-лайн навчання. Школа №5 вже давно використовує онлайн уроки для школярів з графіком. Школа №10 відразу почала роботи за звичайним розкладом, що дуже зручно для дітей, також вчителя надають чіткі інструкції як працювати в різних ресурсах, почали використовувати платформу ZOOM”, – розказала Тетяна Донченко, завідувач міського методичного кабінету Управління освіти.

Серед проблем Донченко відмітила – це зворотній зв’язок та відсутність Інтернету в деяких селах. Для відправки домашнього завдання вчителя надали власні електронні адреси, куди діти направляють фото своїх робіт, а від вчителів отримують зауваження та оцінки. В селах більш застосовують різні месенджери, бо працювати на платформах немає можливості.

До недоліків директор школи №18 Олександр Пойда додає ще несвоєчасне викладення нового матеріалу та домашнього завдання його вчителями. Школа №18 – це опорна школа в Бахмуті та вже декілька років проводить дистанційне навчання для школярів, які проживають на тимчасово непідконтрольній території. Міжнародна платформа Модуль призначена лише для учнів, які офіційно займаються дистанційно, інших учнів додати до неї неможливо.

Снимок 88dc9Так пропонують вивчати новий матеріал та виконувати домашнє завадння в школі №18

школа12 25855А ось так виглядає завдання для учнів школи №12

“Ми працюємо в гугл-класах, вони зручні для всіх – і вчителів, і школярів, і батьків, до того ж можна контролювати відвідування уроків. Також прогресивні вчителі використовують платформу Discord”, – говорить Олександр Пойда.

Маючи такий досвід у дистанційному навчанні, керівництво школи мало б запропонувати власні напрацювання, але поки й самі не всі наявні ресурси використовують. В школі не проводять он-лайн уроки.

Снимок 82e44Школа №10 після весняних канікул ввели он-лайн уроки на платформі ZOOM. До того ж на офіційному сайті школі вся інформація структурована, з покроковою інструкцією використання. Вчителі роблять презентації, домашнє завдання просять надсилати електронною поштою, а вчителі по фізичному вихованню навіть чекають від дітей відеозаписи про виконані вправи.

“Спочатку ми самі навчались працювати на платформі ZOOM, потім запропонували учням. З цього тижня проводимо он-лайн консультації згідно графіку, два рази на тиждень, по різним предметам. Наприклад, свою першу консультацію я зробила більш ознайомчою – чи зручно дітям працювати, чи розуміють вони завдання, чого не вистачає та інше. Взагалі, вчителя намагаються зробити уроки цікавими, якщо щось находять корисне – діляться з колегами, у всіх різний формат, але так було і в звичайній школі. Багато ж, звісно, залежить і від самих учнів – якщо діти старанно навчались в класах, то вони й зараз це роблять відмінно”, – розказала Тетяна Бак директор школи №10 та вчитель фізики.  

физика 10шк 1c9f0

А ось так пропонують вивчати фізику в школі №10 (уривок з нового матеріалу та домашнього завдання)

Ось, що розповідають учні про дистанційне навчання. Софія учениця 9 класу каже, що на деяких уроках гаєш час, бо достатньо знаєш предмет, на інших – навпаки, не встигаєш. Дистанційне навчання вирішує цю проблему.

“Я можу сама контролювати скільки приділити часу на вивчення того чи іншого предмету. Наприклад, українську мову я роблю за 15 хвилин, а для завдань по алгебрі та геометрії я можу приділити годину, дві, чи більше, тобто щоб повністю розібратись. І головне – я вчусь навчатись сама”, – каже учениця.

Але є й недоліки. Шкільний розпорядок дисциплінує і формує обов’язок, дистанційне навчання розслаблює, бо відсутній контроль, і все залежить саме від рівня відповідальності дитини.

“В звичайному режимі – я прокидаюсь о 07.00 ранку, йду до школи, виконую домашнє завдання, яке має чіткі строки. Зараз я дозволяю себе довше спати, інколи затримую виконання домашньої роботи, а потім працюю вночі, хоча для мене, як для “сови” – це зручніше”, – додає Софія.

11756 8c1c2

Так виглядає спілкування вчителів школи №10 з учнями

Деякі батьки школярів молодшої школи не дуже задоволені дистанційним навчанням. Поки вони самі на роботі, дітям доводиться наодинці навчатись, якщо це онлайн уроки, і проконтролювати цей процес важко.

“А потім, коли я кажу дитині давай виконувати домашнє завдання, вона мені каже: “Ні, мамо, я вже займалась сьогодні.” Тому, ввечері ми разом вивчаємо новий матеріал, виконуємо домашнє завдання. Я зовсім не впевнена, що під час он-лайн уроків вчитель може втримати 20 своїх малят!”, – каже Ірина, мати учениці 2-го класу.

На сьогоднішній час Міністерство освіти України відмінило ДПА для 4-х та 9-х класів, що буде з ЗНО поки невідомо, про це можна буде казати, після закінчення карантину.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]