В Бахмуті відсутні випадки захворювання на COVID19

Семаковська Тетяна 12:40, 23 Березня 2020

корона b69f1Результати лабораторного дослідження з підозрою на коронавірус, який виявлено в Бахмуті, ще очікують. Тести на виявлення захворювання також очікують на цьому тижні. Апаратами штучної вентиляції легенів доведеться ділитися. МОЗ України, українські та бахмутські лікарі пропонують цілодобові консультації за телефоном та іншими месенджерами.

Станом на ранок 23 березня 2020 року випадків захворювання на COVID19 в Бахмуті не виявлено, але ще очікують на результати одного випадку, що відправили для аналізів.

До того ж, в Донецькій області введений режим надзвичайної ситуації

надзвич 7d806

Ситуація з тестами для перевірки захворювання поки до кінця не визначена.

“Тестів ми не маємо, але на цьому тижні вони повинні бути. Пробуємо самостійно закупити, але поки це неможливо. Доречи, є два типа тестів – один, що виявляє наявність антигенів, коли відразу видно наявність вірусу, та другий – що виявляє антитіла, це коли потрібно ще чекати від 5 до 7 днів, щоб зрозуміти чи хвора людина на коронавірус. Які тести прийдуть до нас, ми також не знаємо. Зараз розроблено новий Наказ від МОЗ України, де вказаний весь маршрут, хто і де проводить тестування, хто за зо відповідає”, – розказала Світлана Шабаліна, головний лікар КНП «ЦПМД» 

Нагадаємо, що станом на 23 березня 2020 року в Україні виявлено 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

Що стосується захворілих на гострі респіраторні вірусні інфекції в Бахмуті, то за період з 12.03.20 по 18.03.2020 кількість випадків зросла на 15 випадків, у порівнянні з періодом з 05.03.2020 по 11.03.2020 (552 та 537 випадків, відповідно – прим.ред).

Міністерство Охорони Здоров’я опубліковано номери телефонів гарячих ліній по областям, куди можна звертатись з запитаннями:

90779146 237027747437520 552104289120550912 n 66d33

Також в Бахмуті працює телефон гарячої лінії з 07.00 до 20.00:  099 292 14 13. У разі потреби, Світлана Шабаліна сказала, що переведуть на цілодобову працю.

телеф 08b88Деякі лікарі об’єднались та пропонують свою допомогу за телефоном та іншими мессенджерами.

“Це була наша ініціатива, ми вирішили допомагати людям, відповідати на їх запитання, що стосується сьогоднішньої ситуації з коронавірусом. Саме до мене звертаються люди з запитаннями про засоби дезінфекції”, – розповів Антон Миколайович, дерматолог з Києва, який входить до цієї групи.     

Світлана Шабаліна також розповіла, що людям, які знаходяться в зоні ризику, які часто хворіють на респіраторні захворювання, які мають дрімаючі пневмококові інфекції, можна зробити вакцину.

“Ще в суботу вакцина від пневмококовій інфекції була в аптеках, її ціна близько 1800 гривень. Може і зараз є. Вакцина зменшить шанси на захворювання саме від пневмококових інфекцій, але, на жаль, від коронавірусу не захистить. Поки напливу в лікарнях немає, всі бажаючі можуть вакцинуватись”, – сказала Шабаліна.  

Апарати штучної вентиляції легенів в Бахмуті є, вони зараз і під час можливого спалаху будуть використовуватись не лише для допомоги захворілих на COVID19, а й в звичайному режимі.

“Ми маємо 25 апаратів штучної вентиляції легенів, які знаходяться у відділенні екстреної допомоги, операційних, кардіології, родильному відділенні. Всі апарати нові, в робочому стані. Вісім штук ми зможемо легко виділити на боротьбу з COVID19, але, якщо буде потрібне більше, то будемо допомагати”, – розказала Світлана Мельнікова, головний лікар Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]