Вертепники з Чернівців принесли з собою дух Різдва для мешканців Бахмуту та Часів Яру

Семаковська Тетяна 13:51, 15 Січня 2020

IMG 9297 466fbХлопці та дівчата, з різних куточків України, які зараз навчаються в Українській академії лідерства в Чернівцях, показали яскравий, душевний, співучий вертеп у Бахмуті та Часовому Ярі. Виступали перед городянами, військовими, школярами, студентами та працівниками підприємств.

“Українська академія лідерства – це програма неформальної освіти для молоді, де виховують свідомих громадян, які не бояться брати на себе відповідальність за події, що відбуваються в Україні. Четвертий рік поспіль Академія збирається на Харківському Вертеп-фесті, там вертепуємо цілий день. Потім всі наші осередки, а зараз їх вже сім, роз’їжджаються по всій Східній України з власним вертепом. Ми вітаємо людей з різдвяними святами, поширюємо українські традиції, таким чином намагаємось об’єднати українців та приносимо з собою дух Різдва”, – розповіла Оксана Лютік, менторка проєкта.

Вертепники весь понеділок знайомились з мешканцями Бахмуту, показували свою виставу в Бахмутському краєзнавчому музеї, на площі Свободи, кінотеатрі “Победа”, співали в тролейбусі. На ночівлю частину молоді прихистила у себе бахмутянка Альбіна Гребенюк, частину учасників різвяної акції розмістили у себе прафіяни церкви “Слово Життя”.

“Ми побачили багато приємних людей, дехто з них підходив до нас, разом співали і, навіть плакали, запитували звідки ми, зустріли земляків! Все було дуже щиро! Ми розуміємо, як важливо це робити. На жаль, представники місцевого самоврядування на наші офіційні листи у співпраці відмовили нам, посилаючись на те, що весь час, у понеділок 13 січня, буде присвячений делегації з Євросоюзу, і ми не змогли показати свою виставу в школах Бахмута”, – додала Оксана.

Виставу показали в Бахмутському коледжі мистецтв, до якого завдяки організаційній підтримці Управління молоді та у справах дітей, запросили студентів з інших навчальних закладів. Вертепників також радо зустріли в кінотеатрі “Победа”, на заводі “Артвайнері”. Студенти УАЛ встановили новий рекорд заспівали “Щедрика” на глибині більш ніж 70 метрів в алебастровій шахті заводу.

Часів Ярських школах №15 та №17 з радістю зустріли вертепників, студенти також виступили у воєнному шпиталі. В організації проведення вистав в Часовому Ярі допомогли громадські діячі Олександр Хайнус та Руслан Макарович. 

IMG 9253 17fee

IMG 9281 b5be0“Взагалі-то я в перше беру участь у такому Вертепі, вдома, звісно, в дитинстві колядувала. Мені дуже сподобалась і було таке відчуття, що я як вдома: такі самі поля, будинки, приємні люди”, – поділилась своїми враженнями Марія Притуляк з Винниці, яка грає жінку чорта у виставі.

IMG 9292 db67a“Я координую цей проєкт, писав слова для вистави та брав участь як досвідчений учасник вертепів. Раніше я був, ще до війни, у Горлівці та Донецьку. Обласне місто мене приємно вразило, Донецьк був гарний, розвинутий, зараз все інакше… Але люди все одно залишились добрі та приємні”, – розповів Олег з Полтави, ментор проєкту, грає у виставі засівача.  

IMG 9299 56e1b“Я сама з Києва, на сході України вже вдруге. Бахмут вразив  історичними будинками, у вас дуже затишно та красиво. А в тролейбусі ми, як повеселилися! Співали колядки, люди аплодували, співали разом з нами. Все було дуже класно!”, – говорила Ліза, яка грала ангела у виставі.

IMG 9314 093c1IMG 9321 2040b

IMG 9329 dc519

IMG 9369 fa3d8

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]