“Краса без обмежень”: Олександра – дівчинка з інвалідністю їде на всеукраїнський конкурс краси

Семаковська Тетяна 10:50, 29 Листопада 2019

IMG 9070 c0045Це чергове досягнення 14-річної Саши та її матері Альбіни з Бахмуту. А ще вони вирощують квіти та гриби, чим заробляють додаткові гроші в сімейний бюджет, подорожують Україною, підкорюють Говерлу, жінка навчається в університеті, підтримують одна одну, і власними перемогами надихають інших.

“Раніше я переконувала свою доньку: робити зарядку, займатись цікавими справами, читати книжки чи ще щось. Тепер навпаки – вона мене мотивує, спонукає, кудись тягне, змушує розвиватись… Ми їдемо на конкурс краси, а я прихворіла, так Сашка каже: “Мама, ти ж одужаєш до п’ятниці?” Звісно ж, я повинна виправдовувати її очікування!” – каже Альбіна Гребенюк.

IMG 9116 1e042

Сукні для доньки Альбіна купує в різних містах України. До шафи не вішає їх навмисно: “У Сашки має бути стимул – хай дивиться на них і планує яке наступне одягне на якесь свято. Сидіти у сукні на колясці – це ж не так просто, треба вчитись!” – каже Альбіна.

Вчиться не лише донька, а й мати. Альбіна цього року поступила до Західно-європейського інституту індуктивної освіти, після трьох років навчання зможе викладати основи релігії. 

“Навчання в школі засноване на дедуктивному методі, там нас навчають по-іншому, якби зі зворотньої сторони. Для мене – це самоосвіта і можливість навчати мою доньку. Я вчу її так, щоб вона сама хотіла, викликаю у неї бажання навчатись. Потім її самоосвіта буде набагато успішніше. Зараз, наприклад, коли ми подорожуємо, то вивчаємо чеську мову, бо вона схожа на українську”, – говорить про своє навчання жінка. 

Маючи першу освіту – медична сестра, жінка заробляє кошти все ж таки не за спеціальністю. Зовсім недавно вона отримала фінансову допомогу від “Червоного хреста” на відкриття власної справи. В підвалі свого дома вирощує гриби.

IMG 9100 1f45c

Будинок старовинний – побудований ще німцями до Другої Світової війні, підвал теплий, вологи достатньо. Жінка провела світло, закупила обладнання та сировину.

“Чому я обрала вирощувати саме гриби? Бо цей вид діяльності дуже зручний. Ми часто подорожуємо: то на реабілітацію їдемо, то відпочивати, то на якісь конкурси. За чимось іншим треба постійно доглядати, а так я просто погасила світло, зменшила тепло і все – гриби сплять, потім повернулась і знов продовжую їх вирощувати”, – розповідає Альбіна.

Один тюк грибів дає 7-8 ротацій, з одного тюка можна отримати до 5-ти кілограмів грибів за 3-3,5 тижня. Відпрацьований тюк придбають фермери для добрива земель.

“Мені вже знайомі дзвонять і питають, коли гриби будуть. Гриби ще ростуть, а я їх вже продала! Треба було подолати страх реалізації: колись давно, займаючись тим ж грибами, я вночі клеяла об’яви на під’їздах та казала, що подрузі допомогаю. Приходила, зазивала всіх: “Гриби, гриби!”, як ті люди з молоком. А потім, навіть презентації робила про продаж! ”, – сміється Альбіна.

Так вийшло, що Альбіні часто доводиться переконувати, перемагати, доказувати. Щоб її донька навчалась у звичайній школі, коли поняття “інклюзія” лише зароджувалась в країні, жінці довелось докласти чимало зусиль.

“Мені в школі сказали, що у моєї доньки будуть уроки інформатики, якщо її можна буде підняти на третій поверх, бо саме там знаходиться кабінет. Для цього потрібен скаломобіль. Вони (вчителя – прим.ред.) думали, що я ніколи його не привезу, бо він коштує 200 тисяч гривень. Тепер у нас є такий скаломобіль. Це була гуманітарна допомога від західних релігійних організацій”, – з гордістю розповідає Альбіна.

IMG 9081 dc881

Є й позитивні моменти навчання у школі – це вчителя, дружні однокласники, які люблять Сашу, а вона обожнює ходити до школи.

“Я люблю нашого тьютора – Наталю Полякову. Вони друзі з Сашкою, вони розуміють одна одну, вони гуляють разом, у них навіть є свої секрети!”, – каже Альбіна.

Наталя Полякова доповнює слова Альбіни и говорить, що з задоволенням проводить час з Олександрою та пишається тим, що причасна до її життя.

“В нашій школі лише в тому році ввели таку посаду – асистент вчителя. Мені запропонували і я з готовністю погодилась. Я знаю і Альбіну, і Сашу. Дівчинка дуже добра. Мене вражає її мудрість. Одного разу, коли я зустріла її в школі, вона сказала: “Знаєте, Наталія Борисівна, я щаслива дитина. Чому? Бо в мене є мама та я можу, як всі ходити до школи”, – каже Наталя.  

Альбіна Гребенюк намагається думати не лише про свою родину. Розуміючи, що в Бахмуті багато і дорослих, і дітей з інвалідністю, жінка хоче їм допомогти. 

“В мене є знайома, котрій вже більше 30-ти років, вона все життя проводить в квартирі, бо живе на восьмому поверсі. Я хочу “витягнути” таких людей в суспільство, проводити для них інформативні зустрічі з юристами, економістами, архитекторами. Для них це складно і морально, і фізично. Тому багато, що залежить і від наших місцевих чиновників. Перш за все – доступність! Наша тьютор тепер розуміє, як важко пересуватись по місту, і вона буде про це казати. А коли посадовці вийдуть зі своїх авто та пішки пройдуть вулицями, наприклад відвезуть мою Сашку зі школи додому, то почнуть розуміти, що таке справжня доступність!”.

Даний текст вийшов за підтримки проекту незалежних ЗМІ Донеччини від “Донецького інституту інформації” у співпраці з Посольством Нідерландів в Україні

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]