Цього тижня закінчується голосування за проєкти бюджету участі. З 19-ти проєктів, які були подані на розгляд конкурсної комісії, лише 14-ть відібрали для голосування. Не пройшли два проєкти, що стосуються заміни вікон у школах, відмовили у створенні Алеї промисловості Бахмуту, не буде спортивного майданчику для дітей в районі вулиці Оборони та не проведуть літературний квест та вуличні читання. Про причині відмови та як можна підтримати пять вподобаних проєктів читайте далі у матеріалі.
- Освітній простір Першої Допомоги – вже має 25 голосів у підтримку
Анастасія Абаровська, автор проєкту, пропонує створити освітній простір, де бахмутян будуть навчати навичкам першої медичної допомоги. Загальна сума проєкту 54.6 тис.грн., у міського бюджета просять 27,3 тис.грн. Де простір планують створити поки невідомо.
- Простір для пARTнерів – вже має 115 голосів у підтримку
Тетяна Бак, вчитель фізики у школі №10 та автор проєкту пропонує провести ремонт актової зали школи, щоб учні та мешканці мікрорайону “Східний” комфортно проводили масові заняття. Сума проєкту – 63,4 тис.грн., від громади просять – 31,65 тис.грн.
- Бахмут читає – відхилено
Віктор Зіпир, громадський діяч та підприємець у співавторі з Оксаною Болотюк та Володимиром Дериведмідем пропонують провести студентський фестиваль “Читач року. Загальна сума – 100 тисяч гривень, від громади просять половину.
Причини відмови описані у протоколі Комісії з питань бюджету участі
- Енергоефективність та енергозбереження в сучасній освіті – відхилено
У школі №7 пропонують замінити вікна на сучасні пластикові. Загальна сума – 116,1 тисяч гривень, від громади просять 55,2 тис.гривень.
Причини відмови описані у протоколі Комісії з питань бюджету участі
- «Сучасна автоматизована лабораторія – вчасно та якісно» – вже має 53 голосів у підтримку
Автори проєкту пропонують придбати сучасне лабораторне автоматичне обладнання до Центру первинної медичної допомоги для своєчасної та якісної діагностики захворювань населення. Варість апарату 200 тисяч гривень, у громади просять 50 тисяч, планують залучити 150 тисяч гривень.
- Пам’ять про минуле не знає забуття – вже має 74 голосів у підтримку
Автори проєкту хотять облаштувати і озеленити територію пам’ятника за адресою: Зарічна вулиця, Бахмутський район, с.Красне. Загальна сума – 77,44 тисяч гривень, від громади просять 35,6 тис.гривень.
- «Територія, що нас єднає» – вже має 37 голосів у підтримку
Автори пропонують створити простір для відпочинку у Покровській сільській школі на загальну суму 10,4 тис. гривень, у громади просять 5,2 тис.гривень.
- Там де музика живе – вже має 22 голосів у підтримку
У итячому садочку №47 “Оленка” планують зробити ремонт в музичній залі та придбати музичні техніку на загальну суму 114,8 тис.гривень, за бюджетні кошти – 57,4 тис.гривень планують придбати комп’ютерну та музичну техніку та пилосос.
- Сучасний кабінет – запорука успіху – вже має 47 голосів у підтримку
У школі №3 планують провести ремонт кабінету українського побуту за кошти громади на суму 50 тисяч гривень, власних коштів показали лише 33% від загальної суми – 25 тисяч гривен
- Теплі й світлі вікна молодої школи №3 – відхилено
Ще одним проєктом на суму 62,3 тисячі гривень ініціативна група хоче замінити вікна на нові пластикові в актовій залі школи №3. Від громади просять 31,3 тисячі гривень.
Причини відмови описані у протоколі Комісії з питань бюджету участі
- “Створення позитивного іміджу Бахмутської ОТГ та розвиток YoyTube каналу” – вже має 21 голосів у підтримку
Тетяна Політаєва разом зі Світланою Шиманською планують виготовляти відеоматеріали різного жанру,опитування,соціальні сюжети,інфраструктури. За 33 тисячі гривень від громади планують придбати відеокамеру.
- Діти літечку радіють і на сцені творчо діють– вже має 15 голосів у підтримку
Колектив дитячого садочку №39 “Кульбабка” планує зробити літню сцену, на якій можна показувати вистави та кіно, лавки для глядачів. Сума проєкту – 41,3 тис.гривень, від громади просять – 20,7 тис.гривень.
- Здорова молодь-здорова нація – відхилено
Автор проєкту хоче зробити в районі вулиці Оборони майданчик для тренувань за кошти громади у сумі 52,5 тис.гривень, власний внесок – така ж сума.
Причини відмови описані у протоколі Комісії з питань бюджету участі
- Алея історії промисловості Бахмуту» з благоустрієм пішохідної доріжки по вул.Різдвяній- відхилено
Олена Сезоненко, автор проєкту хоче на місці першої у Донбасі електростанції створити історичну алею. Проєкт коштує
422,5 тис.гривень, від громади просять 100 тисяч гривень.
Причини відмови описані у протоколі Комісії з питань бюджету участі
- Ігровий арт-простір “Zone kids” в дитячій бібліотеці – вже має 76 голосів у підтримку
В дитячій бібліотеці планують створити арт-простір, де кожна дитина може проявити свої художні здібності, малюючи прямо на стіні або світловому столі-пісочниці (пісочна анімація). Сума проєкту 12 тисяч гривень, від міського бюджету просять 6 тисяч гривень.
- Креативні рученята – вже має 65 голосів у підтримку
У школі №5 хотять відремонтувати кімнату для проведення уроків з кулінарії, придбати швейні машини та меблі. Сума проєкту – 38,6 тисяч гривень, від громади просять 18,2 тисячі гривень.
- Дитячий спортивний майданчик “Троянда”- вже має 43 голосів у підтримку
На території мікрорайону “Заріччя” бажають зробити спортивний майданчик для дітей за кошти громади у сумі 28 тисяч гривень, свій вклад – 32,0 тисячі гривень.
- Затишна школа – щасливе дитинство – вже має 121 голосів у підтримку
У школі села Клинове планують відремонтувати коридор для комфортного перебування учнів на загальну суму 188,5 тисяч гривень, від громади просять половину суми.