Маєш бізнес-ідею – перенеси її на папір, отримай грант та розвивай власний бізнес!

Семаковська Тетяна 18:04, 13 Вересня 2019

905a4815dd577f988cad44b0bd15e2b6 508a2Власники невеликих кафе, швейного, меблевого бізнесу, підприємці-парикмахери, масажисти, фотографи, сільхозвиробники навчались як правильно вести бізнес, залучати клієнтів, приймати найманих працівників, розраховувати вартість товарів та послуг. Завдяки програмі ООН та фінансовій підтримці Європейського Союзу, урядів Польщі та Японії, бахмутські початківці-бізнесмени зможуть отримати фінансові кошти на відкриття та розвиток власного бізнесу.

Зараз в Бахмутському районі та в інших регіонах Донецької та Луганської областей тривають бізнес-тренінги для підприємців та тих, хто намагається відкрити власний бізнес щодо створення бізнес-ідей, стартапів. Це комплексна програма від ООН при фінансовій підтримці Європейського Союзу, урядів Польщі та Японії.

В Бахмуті вже відбулось два п’ятиденних тренінги, на черзі – Соледарська ОТГ. Лекції читають досвідчені тренери, самі заняття відвідують бахмутяни та вимушені переселенці, у яких дуже цікаві, та інколи, незвичайні ідеї, які дивують своєю новизною.

Савелій Тимко займається виготовленням меблі з металу, дерева та епоксидної смоли. Поєднання цих матеріалів дає дуже цікаві, незвичайні за дизайном меблі.

“В мене не вистачає деякого обладнання, щоб я зміг самостійно робити такі меблі, тому грантова допомога стане у нагоді. Я виготовляю стилізовані меблі, це можуть бути і кресла, дивани, барні стійки. Меблі, як для відпочинку, так і для роботи. Якщо десь на ресепшні розмістити стіл з епоксидної смоли, то відвідувачі не будуть нудьгувати при очікуванні, а диванах дуже зручно та приємно проводити час”, – розказав Савелій про свою ідею.

Щодо самого тренінгу додав, коли він раніше займався бізнесом, то зрозумів, що то було баловство. Він не знав ні як залучати клієнтів, ні як вести облік, розраховувати вартість товарів. Тепер, маючи такі знання, чоловік розуміє, що бізнес піде вгору та буде розвиватись.

imgonline com ua 2to1 gVMSzD9m4o 34e39

Такі меблі виготовлює Савелій Тимко

Яна Баришева, косметолог, масажист. Надає в Бахмуті послуги по тейпірованію – свого роду масаж, але спеціалізований.

«Тейпірованіе – це аналог масажу, він призначається тим, кому класичний масаж протипоказаний. Його роблять в процесі відновлення, реабілітації організму, корисний для дітей, для корекції фігури, допомагає позбутись плоскостопія, виводить зайву рідину з організму. Я навчалась, та вмію це робити. Спеціальний еластичний бинт накладається на певні зони тіла і людина ходить з ним від трьох до п’яти днів», – розказала про свій бізнес Яна.

Грантові кошти необхідні жінки для придбання косметологічного та обладнання для масажиста, яке може полегшити працю спеціалиста.

Олександр Щекодін, підприємець, займається доволі новим видом діяльності в Україні – енергоаудитом.

“Я цікавлюся пропозиціями від донорів. Три роки назад я брав участь у програмі від ПРООН, потім у програмі “Донецький куркуль”. Грантові кошти використав на придбання дорогого обладнання, ліцензійної програми, де розраховується енергопаспорти для будівель. Серед моїх замовників – приватний сектор – люди часто хочуть виявити дефекти та втрати енергоресурсів домівок, ОСББ – які замовляють не лише тепловізійні зйомку, а й енергопаспорт з рекомендаціями по усуненню недоліків, комерційні підприємства. Цього разу складаю бізнес-заявку на придбання квадрокоптеру з тепловізором, бо поступають пропозиції провести енергоаудит високих будівель та споруд. Саме для цього і необхідне таке спеціалізоване обладнання”, – каже Олександр.

Олександр – учасник з досвідом написання проєктів, але на тренінгу були підприємці та й ті, які лише планують відкрити власний бізнес. Протягом п’яти днів їх навчали, як втілювати ідеї на папір – з детальним планом та бюджетом.

Ірина Яценко, вимушена переселенка. Разом з чоловіком спочатку жили в Харкові, отримали грант від міжнародного донора, відкрили майстерню по ремонту взуття та шкіргалантереї. Пізніше перебралися до Бахмуту, купили житло, продовжують бізнес вже в Бахмуті.

“Я хочу розширятися – буду приймати замовлення та виконувати роботи по особистим бажанням клієнтів. Будемо шити взуття, сумки, гаманці, вироби для автомобілів, брелки, все що побажає клієнт! Нам потрібна спеціальна машина, яка буде робити певний шов, декоративні шви, у неї є спеціальні голки, тобто те, чого зараз в мене немає та й у місті також. Мій чоловік – головний фахівець та помічник, але я думаю, що пізніше й найманого робітника візьмемо”, – ділиться своїми планами Ірина.

69876789 389850165248135 7800382095322251264 n f2a54

Головний спеціалист Ірини – її чоловік Сергій!

Олександра Балагура, в минулому учасник бойових дій, мати трьох дітей, власниця невеликого бізнесу – на міському залізничному вокзалі розташований МАФ, де продають каву, чай та легкий перекус.   

“В мене була цікава ідея – відкрити кафе, облаштувати його в стилі “Хроніки Нарнії”, де б вхід був через платяну шафу. Але, на п’ятий день тренінгу, за допомогою лектора та критики колег, я зрозуміла, що це буде складне та затратне, і, можливо, з часом втратить актуальність. Тому вирішили разом з родиною відкривати кафе сімейного типу по франшизі. У нас у місті хлібопекарні вироби не дуже представлені. Я живу поблизу магазину, де раніше була випічка, так люди прости йшли на запах булочок та кави!  Тому у нашому кафе буде різна смачна випічка, запашна кава, чай. Обов’язково буду подаватись на цю програму”, – розказала Олександра.

70913324 2424864980884066 6550569650390827008 n 8c5da

Ті учасники, з якими вдалось поспілкуватись, залишили позитивні відгуки про тренінг, говорили про професіоналізм тренерів, особливо Олександра Мороза. 

“Я вже з 2016 року проводжу тренінги на тему складання бізнес-проєктів. Наша компанія п’ятий раз виграє тендер від ПРООН, ми проводили такі тренінги по всієї Україні, зараз регіон звузився – працюємо в Донецькій та Луганській областях. Бахмут мене приємно зустрів та сама група також порадувала. Серед учасників багато переселенців, а це категорія людей, яка багато втратила, у зв’язку з певними обставинами. Але люди сприйняли дану ситуацію, як шанс змінити своє життя та оточуючий їх світ, вони активно шукають рішення. Мене, як тренера, мотивував їхній доволі високий рівень відкритості, готовність спілкуватись, взаємне бажання розвиватись, учасники розуміли, що від кожного з нас залежить якість результату. Мені було приємно працювати з бахмутянами та я думаю, нам вдалося досягти певного рівня продуктивності”, – поділився своїми враженнями від роботи в Бахмуті Олександр Мороз.

Те що атмосфера на тренінгу була вільна та природна підтверджують і самі учасники тренінгу. Тетяна Гріцина – займається пошиттям та ремонтом одягу –  брала участь в такому тренінгу вперше, розуміє, що отримала безцінний досвід, знайшла нових друзів, не зважаючи на різний вік та досвід учасників.

“Я зареєструвалась на участь в тренінгу і дуже здивувалась коли отримала запрошення. В мене був якийсь бар’єр, соромилась свого віку, та того, що нічого не розумію в такий сфері. Але група на стільки була відкрита, емоційна, позитивна, тренери пояснювали все зрозуміло, що вже на перший день ми всі спрацювались. На цьому тренінгу я навчилась новому та необхідному для свого бізнесу  – як розрахувати правильно вартість послуг, як вести підприємництво, як оформити найманого робітника. На жаль, таких знань не отримуєш, та й ще безкоштовно, в нашому місті”, – розповіла Тетяна.

IMG 8397 b06d1

Жінка планує брати участь у програмі грантів від ПРООН – буде збільшувати обсяги свого бізнесу: закупить додаткове обладнання, запросить декілька працівниць, бо свого часу не вистачає, дуже багато замовлень.

Такі тренінги дуже актуальні та необхідні для бізнесменів-початківців, знання корисні, їх не завжди можна отримати безкоштовно. До того ж, і спілкування, і здорова критика від самих учасників тренінгу допомагала знаходити можливі недоліки в своїх бізнес-планах, розуміти де зустрінуться «підводні камені» на шляху розвитку власного бізнесу.  

Програма вже відкрита, більш детальніше про умови участі можна дізнатись тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]