Громадські спостерігачі виборчого процесу зробили зауваження меру Бахмута

Семаковська Тетяна 11:58, 24 Січня 2019

56 5abacСпостерігачі громадської мережі “Опора” на заяву міського голови Бахмута Олексія Реви стосовно його рішення голосувати на виборах Президента України за Петра Порошенка, заявили, що такі вислови можуть вважатись адміністративним тиском. До того ж представники “Опори” вважають що аргументи, які надав міський голова відносно підтримки президентом фінансування інфраструктурних проектів в Бахмуті, не входять до функцій керівника держави.

Спостерігачі посилаються на матеріал, який був опублікований на сайті Донецької ОДА, але такий саме матеріал вийшов і на сайті Бахмутської міської ради. В матеріалі була опублікована заява, яку міський голова дав на прес-конференції під час акції до Дня Соборності.

23 01 2019 Donobl Bahmyt pidtrymka Porohenko 1 82f23

80 515c2Ми вже повідомляли, що під час акції до Дня Соборності голова Донецької ОДА Олександр Куць та міський голова Бахмута в своїх промовах відзначали підтримку політики діючого президента.

«Подібні публікації і заяви можуть носити ознаки адміністративного тиску та опосередковано впливати на мешканців громади щодо визначення в перспективі з власним вибором кандидата у Президенти. Тому, ми просимо міських голів та представників влади на місцях, утримуватись від подібних заяв та відмежовуватись від політичних процесів. Хоча поки, Петро Порошенко не зареєструвався у Центральній виборчій комісії як кандидат на посаду Президента України, таким чином порушення закону на сьогодні немає. Але на такі заяви від чиновників та посадовців, якщо вони спрямовані у бок зареєстрованих кандидатів, учасники виборчого процесу можуть відповідати зверненням до поліції», – розказала редакції координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування участь у передвиборній агітації забороняється.

У публікації на сайті «Опори» також пояснено: «Звертаємо увагу громадян, що вірогідно, міський голова Олексій Рева, розказуючи про залучені до Бахмуту кошти, веде мову саме про кошти Державного фонду регіонального розвитку, які спрямовуються на виконання інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку (у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад).

«Гроші, які виділяються з відповідного фонду – це бюджетні кошти. Розподіл коштів ДФРР затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Тобто, Президент України безпосереднього відношення до розподілу подібних ресурсів не має», – додала Анастасія Прокопенко.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]