Бахмутська студентська коаліція гостювала в Сумах (Відео)

Семаковська Тетяна 15:38, 23 Липня 2018

33333 350ceЛідери бахмутських ВНЗ подорожують Україною. У червні молодь побувала в Сумах. За кілька днів вони встигли познайомитися з представниками різних громадських організацій, з волонтерським рухом, дізнатися, як в Сумах зародився перший «вільний простір», поспілкуватися з міським головою і недавно створеної молодіжної Радою. Тепер і наші студенти думають над ідеєю створення молодіжної Ради в Бахмуті.

Під час зустрічей  з місцевими активістами молодь дізналась про Революцію «на траві», яка відбулася у Сумах в 2004 році. Цей спротив рішенню, на той час Президента Л.Кучми, проти об’єднання трьох вузів став поштовхом для активізації студентської молоді і загальної мобілізації громади.

Після того, як сумські студенти змогли домогтися відміни рішення, в місті з’явилося декілька організацій, які продовжують працювати. Одна з них Студентське братство Сумщини, з представниками якої зустрілись студенти з Бахмута. 

Учасники візиту побували в єдиному в Україні інформаційному центрі програми «ERASMUS+», за якою молодь може стати волонтером в країнам Євросоюзу, чи розробити спільний проект з молодіжною командою з країн ЄС. Центр працює при громадській організації «Center for Euroinitiatives», з представниками якої також зустрічались студенти.

Також відбулися зустрічі з волонтерами Розумного хабу – дізнались як був створений перший громадський простір в Сумах, побували в офісі Благодійного фонду «Суми», дізнались про їх проекти по створенню муралів, волонтерські проекти з ветеранами АТО.

На зустрічі з головою правління ГО “Молодіжне об’єднання Екстрим стайл” Кирилом Бурлакою молодь дізналась про те, як в Сумах організовують фестивалі вуличної культури.

Студенти відвідали Сумський державний університет, познайомились з активом, побували в Лабораторії ідей. Відбулося знайомство з представниками Молодіжної ради при Сумському міському голові, самим міським головою та його заступником. Молодь дізналась про устрій студентського самоврядування в СумДУ, про функції Молодіжної ради.

Проект «Школа активної молоді в Бахмуті», що реалізується ГО «Бахмутська Фортеця» у партнерстві з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської ради, при фінансуванні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]