У школі №10 зі складського приміщення біля їдальні облаштували простір для дозвілля та спілкування. На це з міського бюджету було витрачено більше 18 тисяч гривень, таку ж суму у вигляді власного внеску зробили батьки, мешканці мікрорайону, меценати. В цьому бюджетному році має бути реалізовано 14 проектів, на що з місцевого бюджету виділено 508 тисяч гривень.
Хоча за кількістю голосів проект за назвою «Територія смаколиків» опинився на останньому 14-му місці, ініціатори все виконали і презентували свій проект веселим змаганням, найпершими.
Своїми враженнями від події на своїй сторіночці поділилась заступник директора ЗОШ№10 Тетяна Бак. Вона пише, що проект здійснився завдяки підтримці мешканців громади у Бюджеті участі та фінансовій підтримці Благодійного фонду «ДАР».
Як повідомив сайт «06274», БФ «ДАР» виділив на цей проект 5000 гривень, 31 тисяча була вкладена громадою, а саме 18 тисяч гривень виділено з міського бюджету, 13 тисяч гривень – вклад ініціативної групи.
На сайті Бахмутської міської ради фінансовий вклад громади не зазначений, хоча саме громада є основним спонсором цього проекту. Можливо на майбутнє треба передбачати форму інформування про такі проекти, прописати текст, який має бути поданий в оголошеннях про результати роботи з зазначенням ролі громади і залучених спонсорів. На місці має бути передбачено установка банера, наліпок чи будь якого іншого інформування про проект с зазначенням членів ініціативної групи. На жаль героями матеріалу, що був опублікований на сайті громади, не є ініціатори проекту Олена Кольвашенко та Наталя Дроздова, чи діти і батьки з 10-ї школи, є тільки прізвища представників міської ради та спонсора, що закупив меблі.
Як же народжувався цей проект і чому саме таку ідею подали на голосування до Бюджету участі, нам розказала один з ініціаторів, директор ЗОШ№10 Наталя Дроздова.
«Робили всі гуртом! Не можна сказати хто перший озвучив цю ідею. Коли оголосили перший конкурс на Громадський бюджет ми хотіли брати участь, в той же час до мене прийшла Олена Кольвашенко з ідеєю облаштування сучасного місця, де дівчата б навчались готувати. В той же час ми брали участь в українсько-литовському проекті. Діти визначали, чого їм не вистачає суспільного простору. І таким чином народилася загальна концепція. Потім ми цю ідею назвали «Майстер-шеф», діти її презентували в українсько-литовському проекті на «Шляху до змін», за яким десять дітей з Донецької області і наші учні відвідали Литву», – згадала Дроздова.
Матеріали, техніку купували за кошти батьків та отримані гроші з бюджету, а ремонт робили власними силами.
«Я розумію, що батьки, які приходили штукатурити стелю, відчувають причетність до нашої загальної справи і будуть вільно приходити сюди, організовувати заходи. Мені приємно, що прикраси діти робили власними руками, на їх очах цей простір створювався, тож вони будуть дуже дбайливо ставитися до нього», – додала директорка.
Тож проект робили у співробітництві і всі гуртом презентували результати. На святі була присутня колишня учениця школи, фіналістка шоу «Майстер-шеф» Юлія Прокопенко вона обіцяла, що з навчального року буде проводити для дітей майстер-класи.
«Колись така кулінарія в школі була. Юля нам сказала на презентації, що якщо б не школа, то вона б не мала змоги розвинути свої здібності в кулінарії», – відмітила Наталя Дроздова.
Може цей простір допоможе знайти своє призначення і іншим дівчатам та хлопцям з цього мікрорайону.