В Бахмуті презентують громадські проекти

Семаковська Тетяна 10:37, 13 Травня 2018

14 травня 2018 року о 15.00 в Бахмуті пройде презентація проектів, розроблених місцевими інститутами громадянських суспільств. Захід відбудеться  у приміщенні «Клуб ветеранів» за адресою: площа Свободи 1, ДК ім. Є. Мартинова.

Не дивлячись на те, що в Бахмуті конкурс проходить вперше, учасники внесли цікаві пропозиції, які у разі перемоги реалізують в місті за кошти місцевого бюджету, за умови співфінансування у розмірі не менше 25% від загального.

Наприклад, проект “Створення коворкінгово-тренінгової локації, території розвитку як дітей, так і педагогів і жителів громад” від Бахмутського міського фонду захисту дітей «Мрія» має на увазі створення комфортного центру для спілкування, вирішення нагальних проблем, обговорення ідей для всіх мешканців мікрорайону Забахмутка. Як розповіла автор проекту Наталя Дроздова, такий центр планують створити на базі шкільної бібліотеки у ЗОШ №10.

Проекти повинні вплинути на різноманітні напрямки життєдіяльності Бахмуту. Саме під час презентації всі бажаючі зможуть детально дізнатися про кожний з 11 проектів.

Відповідно до попередньої кваліфікації претендентів до участі у другому етапі конкурсу допущені 7 інститутів громадянського суспільства з 11 проектними заявками, а саме:

№з/п

Назва ІГС

Назва проекту

Опис проекту

1.

ППО КП «Бахмутський педагогічний коледж»

Свято «Даруємо дітям радість»

Соціалізація дітей з обмеженими фізичними можливостями та дітей, які відносяться до категорії ВПО

2.

Бахмутська міська ПО працівників державних установ України

«В здоровій країні здорове дозвілля»

Організація безпечного, активного, культурного дозвілля студентської молоді Бахмуту

3.

ППО Бахмутського індустріального технікуму «Донецький Національний Технічний ніверситет»

«Разом ми зробимо світ здоровіше»

Розвиток студентської молоді, в процесі проведення спортивних змагань, популяризацію спорту, творчості, пропаганду здорового способу життя

4.

Бахмутський міський фонд захисту дітей «Мрія»

«Бахмутський хакатон»

Створення коворкінгово-тренінгової локації, території розвитку як дітей, педагогів і жителів громад

5.

ГО «Бахмутська міська організація жінок»

«Формування культури роздільного збору та переробки відходів серед населення міста Бахмута Донецької області»

Проведення інформаційної екологічної кампанії «Сортувати сміття – це просто!»

6.

ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»

Оздоровче-психологічний курс заходів, спрямований на відновлення психологічного та емоційного стану дітей із сімей інвалідів-ветеранів АТО

Допомога поліпшення психологічного та морального стану дітей після перенесення посттравматичного растройства

7.

ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»

Масовий мирний відкритий захід присвячений дню пам’яті загиблих у Іловайську

Формування у населення міста Бахмут патріотизму і духовності, національної свідомості, любові до свого народу,держави

8.

ГО “Я хочу чути світ “

Дводенний тренінг “Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного”

Сприяння організації та впровадження інклюзивної освіти у м. Бахмут

9.

ГО «Бахмут Український»

Виставка мобільна «Виставмобі»

Придбання для громади міста зручних мобільних стендів для використання під час громадських заходів

10.

ГО «Бахмут Український»

Буклет «Генетичний код Бахмута»

Презентація Бахмута як міста високої української культури

11.

ГО «Розвиток демократії та жіночих ініціатив «Дія»

«Бахмут – історично позитивне місто»

Створення позитивного іміджу міста Бахмут

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]