«Федівські читання»: в Часів Ярі вивчають і шанують творчість свого земляка Анатолія Федя

Семаковська Тетяна 21:27, 18 Квітня 2018

В Часів Ярі відбулися ІІІ регіональні науково-літературні Федівські читання. Конференція, присвячена літературно-філософській творчості видатного земляка часовоярців та бахмутчан Анатолія Федя, третій рік поспіль проходить на базі 17-ї школи. Письменник традиційно взяв участь у заході.

Анатолій Михайлович Федь – український письменник та філософ родом з села Миколаївка, що розташоване недалеко від Часів Яру, доктор філософських наук, автор низки наукових праць з естетико-педагогічної проблематики, представник славної когорти шістдесятників в українській культурі.

30729542 1803128079737576 1640439802107002880 n a5d06

За традицією, читання відкрили учні школи драматичною постановкою за уривком оповідання письменника «Сім крапель війни», присвяченого болючій тематиці сьогодення Донбасу.

« У Слов’янську, про який у нас піде мова, напруга. Ламаються долі, рушаться усталені традиції… Як мені, очевидцю карколомних подій, передати отой жах, який панує на вулицях і в душах людських? Та так передати, щоб нинішній час сподівань без звершень став своєрідним катарсисом (очищенням) для нинішніх і, головно, для майбутніх поколінь. «Сухий» перелік подій – епізодів, створених російськими військовими разом з угрупуваннями, керованими місцевими кримінальними авторитетами – цим нехай займаються статисти. Для читача, який прагне збагнути нинішній світ з погляду вічності, ціннісний вимір – це не що інше, як думки, що висновуються з подій та фактів. І почуттів. То правда, громадянин воліє знати історію свого краю не з вуст історика, а з вуст художника. Перефразовуючи класика, вчителем, бізнесменом, чи ще кимось ми можемо й не бути, та громадянином бути зобов’язані…» уривок з оповідання «Сім крапель війни» А.Федя

У своєму виступі Анатолій Федь провів паралелі між добою шістдесятих, що є його Батьківщиною у часі, та сьогоденням, коли українці постали перед великими викликами, пов’язаними з принциповою можливістю існування культурної та політичної української спільноти.

30725693 1803129229737461 9136464765189619712 n 29ad5

У читаннях взяли участь представники Донбаського державного педагогічного університету зі Слов’янська, Горлівського інституту іноземних мов, місцеві історики-краєзнавці, слухачі та дійсні члени Малої академії наук.

Також були присутні вчителі та учні місцевих навчальних закладів, працівники Бахмутського районного відділу освіти, представники місцевого самоврядування.

Доповіді викладачів Донбаського державного педагогічного університету, колег та вчорашніх студентів А.М. Федя – філологів та філософів Руслани Падалки, Лариси Тищенко, Надії Воронової, – були присвячені аналізу окремих художніх творів А. Федя, образно-метафоричного ряду його доробку, авторській концепції історичного та сучасного українського життя, втіленій у літературно-постмодерністській парадигмі.

Доповіді учасників читань висвітлили окремі сторінки літературного життя Донеччини, роль літературної творчості у формуванні національної пам’яті тощо.

Наприкінці конференції було представлено мультимедійний проект «Читаємо А. Федя», у якому уривки з його художніх творів («Переддень доби Водолієвої», «Над рідною хатою гойдався шуліка» та ін.), що мають актуальне звучання, читали учні, викладачі шкіл, представники органів місцевого самоврядування, відомі у краї люди.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]