Молодь Бахмута розбирається в питаннях самоврядування

Семаковська Тетяна 15:43, 3 Квітня 2018

Координатори руху «Сильні громади» в Бахмуті, активісти ГО «Бахмутська Фортеця» Ганна Бокова та Олена Щекодіна провели громадянський «урок» для студентів Горлівського інституту іноземних мов. Понад 50 студентів Бахмута сьогодні захоплено слухали про те, хто ж такий депутат, які в нього повноваження, навіщо він потрібен громадянам та як дізнатись про його діяльність. 

На лекції “Чим може бути корисний депутат місцевої ради?” студентам пояснили різницю між мажоритарниками та кандидатами в депутати за партійними списками. Розказали, що таке місцевий бюджет та з чого і як він формується. Молодь Бахмута дізналася, що таке пленарні засідання та депутатські комісії. І все це їм розповіли доступною мовою. Хлопці та дівчата змогли розібратися в непростих політичних термінах та прийняли активну участь в обговоренні підсумків діяльності місцевого самоврядування в Бахмуті за 2017 рік.

IMG 0922 fe474

          IMG 0925 e2922

–         Чому саме місцева рада регулює вартість проїзду в міському транспорті?

–          Хто найголовніший в міській раді?

–          Як дізнатися, хто є депутатом на окрузі за своєю адресою?

–          Що таке депутатський запит?

–          Навіщо депутати ходять на сесії?

–          Чи отримують депутати зарплатню?

–          Як подавати петиції до міської ради?

–        До кого звертатися, якщо депутат не виконує свої обов’язки? – такі питання поставили студенти Ганні та Олені після того, як докладно дізналися про місцеве самоврядування.

«Ми багато працюємо для того, щоб більше розуміти діяльність місцевих депутатів. Але і в нас не все виходить. Наприклад, на наше прохання надати інформацію щодо депутатських запитів та звенень, поданих депутатами Бахмутської міської ради в 2017 році, нам відповіли відмовою», – каже Ганна Бокова.

IMG 0931 ba5f6

«Юрист руху “Сильні громади” вважає допоміг нам сформулювати законнні підстави і ми звернулися до уповноваженого по правах людини у Верховній Раді з питанням, чи правомірна така відмова. Чекаємо відповідь від омбудсмена», – додає Олена Щекодіна.

IMG 0932 1a811

Студенти також дізнались про те як відстоювати свої права, як заявити про ініціативу, отримати необхідну інформацію в міськраді – до кого можна звернутися в тому чи іншому випадку.

До того ж студенти ін’язу дізналися про умови участі у проекті «Школа активної молоді в Бахмуті” та активностях, які ГО “Бахмутська Фортеця” за допомогою донорів приготували для студентів. 

«Серед іншого, ми вже маємо 15 тисяч доларів від наших партнерів USAID на реалізацію студентських ініціатив в Бахмуті. Тому – вчиться з нами, як писати проекти, а потім реалізовуйте!», – додала Олена Щекодіна.

Тож «уроки» громадянства в Бахмуті подовжаться і надалі, бо обізнаність молоді в питаннях самоврядування – одна з основних задач ГО «Бахмутська Фортеця».

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]