В Бахмуті будуть створювати Наглядови ради при комунальних підприємствах

Семаковська Тетяна 16:56, 5 Березня 2018

Завтра відбудеться чергове засідання Громадської ради, на якому громадськості презентують правила утворення Наглядових Рад при комунальних підприємствах Бахмуту. Наглядові ради – орган, який зможе контролювати діяльність комунального підприємства, а на підставі відкритого конкурсного відбору буде формуватись їх склад.

Наглядові ради утворюються при комунальних підприємствах на підставі Закону України №1405 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності».

Існують окремі критерії, на підставі яких утворюються такі ради. Наприкінці 2016 року Бахмутська міська рада вже затвердила Положення про Наглядові ради, однак критерії там не вказані.

Зараз до  самого Положення додається Порядок обрання членів Наглядових рад, і знов самі критерії не обумовлюються.

Координатори руху “Сильні громади” у Бахмуті звертались з пропозицією до Бахмутської міськради створити комісію з представниками громадськості, яка б розробила необхідні критерії утворення Наглядових рад та порядок обрання їх членів. Відповіді поки не отримано.

У Порядку є деякі норми, які носять дискримінаційний характер, а саме:

нагл1111 34a79

“Я вважаю, що такі норми були прописані спеціально, щоб до складу Наглядових рад можна було вводити потрібних людей. Такі пункти, як наявність вищої освіти в галузях управління та адміністрування,фінансування та економіки, аудиту, виробництва та технологій, права та наявність стажу роботи не менше 3 років на керівних посадах можуть бути перевагою, а ніяк не зобов’язанням” – висловлює свою думку Наталя Рижкова, юрист руху “Сильні громади”.

В свою чергу ГО “УНЦПД” розробили проекти рішень, з пропозиціями критеріїв та механізму обрання членів Наглядових рад.

Олександр Левченко, активіст, планує виступити на засіданні та роз’яснити громадськості про ініціативу Костянтина Чаловського щодо встановлення споруди пам’ятного знаку, присвяченого подіям визволення Артемівську у 2014 році.

Читайте також: “В Бахмуте хотят установить памятный знак, посвященный событиям освобождения города в 2014 году”.

Також на засіданні буде обговорюватися проект  Програми забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і територій Бахмутської міської ради від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2020 роки.

Щоб прийняти участь в обговренні проектів рішень, важливих для життя громади Бахмуту приходьте на засідання Громадської ради завтра, 6-го березня, у приміщення Клубу ветеранів, о 15.00

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]