В Бахмутському районі створили новий заказник Ступки-Голубовські-2

Семаковська Тетяна 14:14, 20 Лютого 2018

В минулому році були підготовані матеріали для створення 41 заказника в Донецькій області. Поки відбулись тільки 12 і один з них в Бахмутському районі на території Іванівської селищної ради, до складу заказника також включені ділянки ДП «Слов’янського лісгоспу», Часів- Ярського лісництва. Донецька область навіть з цими 12 заказниками випередила в 10 раз всі інші області разом взяті.

Про це в інтерв’ю Громадському медіапорталу «Бахмут IN.UA» розказав еколог, молодший науковий співробітник Інституті зоології Олексій Василюк.

63 1e738 Територія заказника «Ступки-Голубовські-2» визначена малим біоцентром регіонального значення, що належить до ключової території «Часів-Ярської» Бахмутського регіонального екокоридору Донецької регіональної екомережі.

Поясніть нашим читатачам, що таке заказник? 

Є 11 категорій природно-заповідного фонду, вони всі чимось відрізняються – від ботсаду до національного парку і заповідника. Заказник – це категорія, яка означає наступне: цінна природна територія оголошується природно-заповідним фондом. Це значить що на те є серйозні причини: територія і правда чимось цінна. Територія лишається в користуванні того у кого і була, ходити там можна, відпочивати, проводити екскурсії і все інше можна. НЕ МОЖНА: робити дії, які її пошкоджують або знижують природну цінність, міняти цільове призначення. В принципі це сама лояльна категрія з 11 з позицій для місцевих жителів. Не правильно думати, що там не можна пасти худобу або косити сіно, бо саме це часто викликає тривогу. Інколи це навіть треба, щоб підтримувати луки і степи.

65 525e5

Виписка з наукового обгрунтування створення ботанічного заказника місцевого значення «Ступкі-Голубовські-2».

Навіщо створюють заказники? 

Щоб зберегти місця з рідкісними рослинами, або де мешкають рідкісні тварини. На Донеччині є чимало видів, які зникають в усій Європі, або навпаки – такі, що лише тут є і тому зберегти їх для Європи можна лише тут. Нема нічого кращого для природи ніж вберегти її від знищення хоч на маленьких клаптиках. Той, хто приїде до вас з далеку – побачить яким цей край був до освоєння промисловістю і сільським господарством, а хто тут виріс – буде спокійний, що рідний ландшафт нікуди не подінеться і не лишиться лише спогадом з дитинства.  

64 77423

Виписка з наукового обгрунтування створення ботанічного заказника місцевого значення «Ступкі-Голубовські-2».

Які переваги надають заповідні зони для місцевих мешканців?

Як мінімум – тут не побудують свинокомплекс, з яким жителям маленького міста або села буде боротись майже безнадійно. Збережеться місце для випасу і просто знайома з дитинства балка або лісок. А взагалі, для жителів всієї планети це важливо. Я родом з Київщини але Донбас люблю більше ніж будь-яке місце в світі. Такого як у Вас (особливо на кряжі) нема більше ніде. І крейдяні гори у вас найкращі на континенті. Тому мені не треба бути жителем вашого краю, щоб любити його і цінувати. Бо я розумію, на скільки це цінні місця, і як їх мало лишилось. Сподіваюсь цю цінність розуміють і інші.

61 4007dФото Брандушки різнобарвної з атласу-довіднику «50 рідкісних рослин Донеччини»

Правда, що Донецька область є лідером у питанні створення заповідних зон в 2017 році? 

Ми з колегами в 2017 році підготували матеріали для створення 41 заказника в Донецькій області. Поки відбулись тільки 12. Найбільш цінні, якщо чесно – в Нікольському районі, але там ще не створили. Правда і те, що Донецька область навіть цими 12 заказниками випередила в 10 раз всі інші області разом взяті. Я завжди казав, що в темі заповідної справи Донеччина лідер. Тут завжди найбільше уваги до заповідних теритоій було, книг найбліьше видавалось і інше. А взагалі у вас в районі і до того були унікальні заповідні куточки. Інформацію про нові ми ще не додали, але про ті що існували можна подивитись у Вікіпедії.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]