У сфері охорони здоров’я створюється новий орган. Чим буде займатися Госпітальна рада?

Семаковська Тетяна 16:30, 19 Лютого 2018

Наприкінці минулого року був затверджений Бахмутський госпітальний округ, до якого увійшли медичні заклади п’яти адміністративних одиниць. Відповідно до нормативної бази МОЗ координацією дій на рівні округа буде займатися Госпітальна рада. Хто стане членом цієї ради від Бахмута?

По-перше, треба уточнити які адміністративні одиниці входять до Бахмутскього госпітального округу. Окрім Бахмута це Соледарська і Сіверська ОТГ, місто Часів Яр та Світлодарськ. Всі ці адміністративні одиниці мають на своїй території лікарні другого рівня з різними потужностями. Одне з завдань Госпітальної ради проаналізувати ситуацію в окрузі і надати замовникам, тобто міським радам інформацію про оптимальні потужності, тобто однією з головних функцій ради і буде рекомендації щодо оптимізації медичних закладів.

Саме так свої майбутні функції бачить один з кандидатів ради від Бахмута начальника Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова:

«Відповідно до концепції реформи охорони здоров’я – «гроші йдуть за пацієнтом» пацієнти лікарень не будуть закріплені територіально і лікарні отримать гроші від держави не на утримання ліжок, а за надану послугу. В конкурентній боротьбі лікарень за клієнта буде визначено, які потужності не використовуються і тому не має сенсу фінансувати порожні ліжка. Аналізувати відвідуваність і якість надання послуги буде Госпітальна рада».

Відповідно до проекту рішення, що зараз опублікований на сайті Бахмутскої міськради, до складу Госпітальної ради пропонується ввести чотири представника від Бахмута:

        Вітязя Володимира  Михайловича – головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Бахмутська стоматологічна поліклініка»;

        Миронову Олену Олександрівну – начальника Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради;

        Мельникову Світлану Леонідівну – головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Бахмутська центральна районна лікарня»;

        Точену Вікторію Володимирівну –  заступника міського голови міста Бахмут.

Ще два представника затвердила рада Соледарської ОТГ, по одній людині будуть представляти Часів Яр, Сіверську ОТГ, Світлодарськ. Загалом дорадчий орган буде включати 9 членів, де представники Бахмута займають майже половину голосів. Як повідомила Миронова, загальний склад буде затверджуватися в Донецькій обласній адміністрації.

«Створюється дорадчий орган, який буде тільки аналізувати і подавати пропозиції замовнику (місцевій раді), ми не будемо приймати ніякі рішення», – підкреслює кандидат до Госпітальної ради Бахмутського госпітального округу головний лікар БЦРЛ Світлана Мельнікова.

Функції Госпітальної ради визначені рекомендованим МОЗ Положенням про госпітальний округ Положенням про госпітальний округ. Але кожний з майбутніх членів ради по різному бачить сенс своєї роботи.

«Ця рада буде визначати політику в сфері медичної допомоги. Ми маємо визначити які напрямки будемо розвивати в межах округу, як будемо вирішувати питання взаємодії між закладами. Нам потрібно буде визначити порядок надання медичної допомоги для мешканців округу, відпрацювати потоки пацієнтів як в межах округу так і на високоспеціалізованій ланці», – пояснює, кандидат у члени ради, Віктор Безкровний, начальник відділу охорони здоров’я Соледарської міськради.

Відповідно до рекомендацій МОЗ Госпітальна рада може залучати до своєї діяльності відповідних фахівців, науковців та представників громадськості. Залучення таких фахівців здійснюється безоплатно шляхом залучення таких фахівців на громадських засадах або шляхом оплати їх роботи з місцевих бюджетів рад – учасників госпітального округу, або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]