“Не прошибить эту систему!” – депутат Бахмутского горсовета ушел с заседания и пока не хочет возвращаться

Семаковська Тетяна 17:36, 9 Лютого 2018

Владимир Бойко, депутат Бахмутского горсовета, подготовил два депутатских запроса, на которые получил «формальные отписки», а на пленарном заседании городской голова Алексей Рева отказался внести депутатский запрос в повестку дня. По регламенту ему требовалось получить поддержку в виде четверти голосов от присутствующих, он получил больше половины, но вопрос обещали рассмотреть в «Разном», чего сделано не было.

“Я хочу понять, как у нас в городе будет выполняться Закон Украины “Об отходах“. Какую роль будет играть горсовет, в каких местах будут установлены площадки для специальных мусорных баков, на каких условиях будет выделяться земля, будут ли наказывать людей за выброс не сортированного мусора?” – озвучил свои опасениях депутат и председатель одного из городских ОСМД, Владимир Бойко журналисту редакции “Бахмут IN.UA”.

Владимир составил два депутатских запроса и хотел обсудить их на последней сессии. На что имел законное право, согласно Регламенту Бахмутского горсовета, депутатский запрос включают в повестку дня, если за него проголосовала четверть депутатов.

рег1 0857f

Снимок2 8891f

3 888df“Голосуйте и решайте надо оно вам или не надо. Решение не принято, в разделе “Разное” мы готовы выслушать вас” – обращался к депутатам Алексей Рева на сессии.

2 27b04

За внесение в повестку дня депутатского запроса В.Бойко проголосовали 20 депутатов из 35-ти присутствующих. Это более половины, по Регламенту необходимо иметь не менее четверти.

Последнее пленарное заседание Бахмтуского горсовета можно посмотреть здесь.

Киррил Федонюк, начальник юридического отдела Бахмутского горсовета, на вопрос журналиста Общественного медиа-портала “Бахмут IN.UA” обещал прокомментировать сложившиюся ситуацию, но ответа от него получить так и не удалось, даже спустя неделю после обращения. Через пресс-службу получить комментарии не удалось.

Читайте также: Бахмут поки не готовий впроваджувати нові європейські вимоги щодо сортування сміття.

На последнем заседании Общественного совета, где присутствовал руководитель предприятия ООО “Умвельт Бахмут”, громаде тоже не удалось узнать, как руководство города и предприятия собираются исполнять Закон Украины. Роман Кравченко, директор ООО “Умвельт Бахмут” снова говорил общими фразами.

“Закон правильный, нужный, но на местах он “как снег на голову” (необходимость раздельного сбора закрепили в 2012-м году прим.ред). Возможно, его принятие, ускорит действия местных органов самоуправления. У нас в городе будут покупаться контейнера, будут строиться площадки, за средства областного экологического фонда будет построен сортировочный комплекс” – говорил Роман.

Хотя установить специальные площадки для сбора раздельного мусора руководство предприятия обещало установить несколько лет назад.

Читайте также: В Бахмуте появятся специальные площадки для сбора раздельного мусора.

Во время сессии Владимир Бойко также хотел выступить по поводу принятия Комплексной программы “Охраны здоровья населения г.Бахмута на 2018-2020 года”. Но ему не дали слово. После последних изменений в регламент изменилась процедура. Чтобы взять слово после выступления докладчика нужно либо подать записку в секретариат, либо записаться через систему «Вече». Председательствующий может с устной просьбы по своему усмотрению. Есть также норма в отношении вопроса депутата: по процедуре вопросы могут подаваться как письменно так и устно.

1 e1c57

“Эта Программа – полнейший абсурд! Из 208 миллионов почти 150 миллионов гривен выделяют на ремонты и реконструкции! За что людей мы будем лечить? Я хотел узнать сколько в городе есть благотворительных фондов, через которые собирают благотворительные взносы в больнице, и многое другое. Но мне не дали слова! Не прошибить эту машину! На следующую сессию не пойду. Зачем? Только нервы свои трепать!” – возмущался депутат.

Бойко считает, что ему умышленно не дали слово, так как после его критичных замечаний за проект решения могли и не проголосовать.

Юрист движения “Сильні громади” Наталья Рыжкова считает, что такие действия городского головы можно расценить как препятствие деятельности  депутата местного совета.

“Согласно ст.351 Уголовного Кодеса Украины за такие действия предусмотрены штрафные санкции, вплоть до лишения свободы до трех лет. Депутат имеет право обратится в правоохранительные и судебные органы с целью разрешения такой ситуации” – прокомментировала Наталья Рыжкова.

Владимир Бойко заявил, что пока обращаться в суд не собирается, но принимать участие в работе такого городского совета тоже не хочет.

В конце сессии городской голова сказал, что готов извиниться перед депутатом. Информацию о том как городской совет готовится к раздельному сбору перед депутатами не озвучили. Кроме Бойко этого уже никому не было нужно?

Возникает вопрос, как обычному гражданину Бахмута бороться за свои права, приходить с предложениями или решать проблемы, касающиеся жизни города, если даже депутат не может пользоваться законными правами и обязанностями? А ведь органы местного самоуправления – это, прежде всего, поставщики услуг по управлению города для громады, гонорар за выполнение которых платит именно громада!

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.