Оголошені переможці бюджету участі в Бахмуті

Семаковська Тетяна 23:34, 4 Грудня 2017

З 32-х проектів, 14 стали переможцями, на загальну суму півмільйона гривень. Бахмутчани отримують комфортну територію біля ставка “Півничний”, у місті з’явиться кабінет сурдопедагога для дітей-інвалідів з вадами слуху, гостям та туристам зручніше буде прогулюватись містом – розмістять інформаційні таблички. На жаль, серед переможців присутні комітети мікрорайонів – такі, що за кошти усієї громади будуть купувати собі комп’ютерну техніку та робити ремонти.

Найбільшу кількість голосів набрали проекти зі сфери охорони здоров’я – придбання сучасного медичного обладнання, ремонт в маніпуляційному кабінеті жіночої консультації, створення доглянутого зовнішнього вигляду лікарні, встановлення ігрового комплексу. Майже всі ці проекти набрали більше 1000 голосів.

Зі сфери освіти стали переможцями три проекти. У Бахмуті, нарешті, з’явиться кабінет сурдопедагога для різновікових дітей-інвалідів з вадами слуху, буде благоустроєний спортивний комплекс на території НВК №11 та у дитячому садочку №31 “Рябінушка” замінять вікна.

Студенти Бахмуту за допомогою бюджету участі установлять у рідному місті сучасні інформаційні стенди, де буде розміщена інформація для туристів та гостей міста.

Громадську організацію захисту тварин “Лада” підтримали 754 голосами. Волонтери зможуть побудувати вольєри та відокремити територію майданчику огорожею.

Нарешті, біля ставка “Північний” будуть створені комфортні умови для відпочинку – розчистять пляж, приберуть сміття, завезуть пісок, обновлять дитячий майданчик.

колво 6f659

За проекти бюджету участі проголосувало меньше 1% бахмутчан

Також, за рахунок коштів усієї громади комітети мікрорайонів “Бахмут східний” та “Заріччя” зможуть придбати комп’ютерну техніку на суму майже 14 тисяч гривень кожний. При чому власний вклад – це офіційні комп’ютерні програми ОС Windows 10 та MS Office 2016, за ціною по чотири тисячі кожна. Не вже, комітети мікрорайону дійсно мають намір сплатити майже по вісім тисяч гривень лише за операційні системи? Зазвичай, їх просто скачують з Інтернету…

бюдже dec15

Розрахуки бюджетів двох мікрорайонів навіть нічим не відрізняються

НВК №10 за гроші громади відремонтує одну з кімнат та зможе придбати кухонний гарнітур на загальну суму 18 тисяч гривень.

Та ось ще, комітет мікрорайону “Цветмет” за допомогою грошей бахмутчан, відремонтує приміщення на загальну суму 74 тисячі гривень, це до речі, другий за величиною по фінансовим коштам проект (перший – це благоустрій ставка “Північний”).

Власний вклад – це ремонті роботи. Причому, вартість деяких робіт завищена. Так, наприклад, в Інтеренеті можна знайти послуги по фарбуванню стін та з поклейки шпалер значно дешевше.

бюдж1 ae0c7

обои c14a0рекл 7ddcfВартість ремонтних робіт з рекламних сайтів

Тобто, з 14-ти проектів, 7 проектів – 50% від загальної кількості – це проекти, по яким знов будуть фінансово підтримані бюджетні установи – школи, дитячі садочки, місцева лікарня.

Але більше обурює той факт, що три комітети мікрорайони – самостійні суб’єкти господарювання, за рахунок коштів усієї громади будуть купувати комп’ютерну техніку та робити ремонти у власних приміщеннях.  

Тобто, органи місцевого самоврядування Бахмуту знов підмінюють поняття. Конкурс міні-проектів, який існував до цього року, так і залишився у Бахмуті, лише назвали його інакше, бо партисипативний бюджет, бюджету участі – це зовсім інше поняття.   

Іван Шкурат, експерт по громадському бюджету, який був присутній на презентації проектів у Бахмуті, вважає, що все залежить від депутатів місцевої ради, яке Положення вони затвердять, як будуть працювати з громадою.

“Можливо, представники місцевого самоврядування побоювалися, що від незалежних громадських об’єднань буде мало ініціатив. А заручитися підтримкою від бюджетних установ не складно. Їх завжди легко мобілізувати та отримати максимальну підтримку на їх проекти. Щоб підтримали проект, цікавий, новий, значний для всього міста, треба проводити широку рекламну кампанію, доносити до громадян, як це важливо та необхідно, вся відповідальність буде лежати на авторі проекту” – говорить Іван.

ваня 71c9e

Експерт згадує, що у Бердянскі, одна з жінок запропонувала благоустроїти місцеву набережну, її проект підтримали дуже багато містян. А коли, цю ідею подавали представники комунального підприємства, то вона не знаходила підтримки у депутатів. Бердянск починає будувати красиву набережну, і саме головне, від автору проекту не вимагають софінансування, це буде зроблено повністю за кошти міського бюджету.

“Коли бюджет участі потребує від громадян фінансових або трудових вкладень, то це різко обмежує ініціативу. То треба ідею придумати, а потім ще і грошей на неї знайти! Я допомогав розробляти Положення про бюджет участі багатьом містам. По Україні, майже ніде немає софінансування по громадському бюджету. Згадую, зараз Кременчуг, але там складна система. Якщо, бізнес приймає участь, то це гроші, якщо громада – то трудові ресурси. Ось тепер ще Бахмут має 100% фінансування” – каже Іван Шкурат.

Світлана Кіщенко, секретар міськради каже, що скоро будуть вноситись зміни до Положення про бюджету участі.

“Сума софінансування змінюватись не буде, але з самого Положення ця вимога буде перенесена до Параметрів” – розказала Світлана Кіщенко.

Яким чином вплине зміна порядку розташування вимог щодо софінансування у Положенні для авторів проектів поки не відомо, але хочеться надіятись, що депутати та органи місцевого самоврядування Бахмуту поступово зроблять бюджету участі класичним, як в країнах Європи.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]