В Бахмуті 100 років тому вперше на Донбасі підняли український прапор (Відео)

Семаковська Тетяна 21:13, 20 Листопада 2017

Відеоролик “100 років з дня підняття українського прапору на Донбасі. Літопис Українського Донбасу” розказує про події сторічної давності. Бахмут в ролику виступає як центр українського Донбасу.

20 листопада 1917 року (за новим стилем) було проголошено Третій універсал Центральної Ради. В Бахмуті, над будинком повітової земської управи, нині Бахмутський коледж транспортної інфраструктури, було піднято українські прапори – вперше на Донбасі над урядовою будівлею. Саме цим універсалом було проголошено Українську Народну Республіку. Про це в Бахмут було повідомлено телеграфом, а текст було опубліковано в пресі.

«Літопис українського Донбасу» – інформаціно-просвітницька кампанія, яка розкриє мешканцям українського Донбасу та всій Україні невідомі або маловідомі сторінки нашої історії та розповість про видатних українських діячів, вихідців з цього регіону.

«Фабрика думки Донбас» є незалежним аналітичним центром, який займається розробкою та проведенням аналітичних досліджень, а також реалізацією проектів зі сприяння інформаційної деокупації, реінтеграції та розвитку Донбасу у сферах комунікації, миротворення, демократії, культури та урбаністики.

Проект здійснюється за підтримки National Endowment for Democracy (NED), Міністерства інформаційної політики України, ГО «Українська ініціатива» Виробництво – творче об’єднання «Видиво»

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]