Громадськість має більше впливати на формування суддівського корпусу

Семаковська Тетяна 14:20, 17 Листопада 2017

Майже половина українців 47, 1% вважають, що довірити очищення влади від недоброчесних суддів варто громадськості. Однак Громадська рада Доброчесності наразі не може впливати на реформування судової системи настільки, наскільки хотілось би.

Про це в ефірі програми “Реформи: інструкція до використання” на хвилі Громадського радіо заявив Роман Куйбіда, член Громадської ради Доброчесності.

«Кожен четвертий кандидат на посуду судді Верховного Суду був призначений туди попри негативний висновок Громадської ради Доброчесності. Ми оцінюємо це як негативний результат», – каже Роман Куйбіда.

Нагадаємо, негативний висновок громадського органу контролю отримали ті судді, які брали участь у політичних переслідуваннях, забороняли мирні зібрання під час Революції Гідності, виносили політично вмотивовані рішення, порушували права людини, протидіяли очищенню судової влади або ж не можуть пояснити походження власних статків.

«При цьому 24% призначених до оновленого Верховного суду – це нові обличчя. Це адвокати та науковці, які раніше не працювали в суді. Їхнє призначення – хороший показник, оскільки це та активна меншість, яка зможе запровадити нові стандарти і впливати на пасивну більшість», коментує Роман Куйбіда.

Крім того, експерт позитивно оцінює потрапляння до складу Верховного Суду суддів нижчої інстанції, оскільки раніше вони не мали такої можливості.

«Верховний Суд оновився на 50%. Він зможе гарантувати однакове застосування законів, чого не могли гарантувати касаційні суди, які тепер замінив власне Верховний Суд», – каже експерт.

Однак, оптимізм експерта не зовсім розділяють громадяни. Відповідно до загальнонаціонального соціологічного дослідження, проведеного КМІС на замовлення Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва щодо ставлення до судової реформи, аж 62,1% українців зовсім не бачать успіхів в процесі очищення суддівського корпусу від недоброчесних суддів. При цьому 22,5% вважають, що є поодинокі позитивні приклади, а цілком успішним процес очищення судового корпусу називає лише 0,8% опитаних.

Однак найбільшу довіру українців у справі очищення судової влади все ж мають представники громадськості (47,1%), експерти з-за кордону (28,6%), юристи, що не працювали суддями (22,9%), і лише 8,1% вважають, що це має бути справа самих суддів – органів судового самоврядування.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]