Правило успешного ОСМД: никогда не создавайте ОСМД под управителя

Семаковська Тетяна 17:09, 1 Листопада 2017

Как же обезопасить себя от самоуправства управителей? Что предусмотреть перед заключением договора? Шесть советов для читателей Общественного медиапортала «Бахмут IN.UA» дал начальник «Управляющей кампании» Александр Бондарев.

Преимущества общества совладельцев многоквартирных домов распространяют в первую очередь органы местного самоуправления. В Бахмуте создана целевая программа, есть ресурсный центр, этим вопросом занимается отдел жилищной политики в горсовете.

Кроме того, тренинги проводят представители ПРООН. За деньги этой международной организации удалось провести ремонты в нескольких десятках домов. Но кроме новостей о том сколько было выделено денег в поддержку ОСМД, все чаще появляются новости о претензиях жителей к управляющим и председателям.

Не редки случаи, когда совладельцы нанимают управителя, а потом не могут добиться от него никакой финансовой отчетности. Обращения в «Управляющую компанию» и городской совет никакого результата не приносят, потому что вмешиваться в деятельность юридического лица и нанятого по договору субъекта, они не могут.

А что же делать?

  1. Перед тем как создавать ОСМД изучите техническое состояние дома и бюджет за прошлый год, перечень арендаторов, если они есть в доме. Такие данные можно получить в Управляющей кампании. На основе анализа этой информации можно составить смету расходов и доходов на год, такая смета поможет осознать возможности, ощутить ответственность и поможет определить форму управления. Возможно вы поймете, что хотите взять на управление свой ЖЭК, только теперь сами будете определять приоритеты в ремонтах, а не получать средства из общего котла. Возможно в доме найдется компетентный председатель из числа жильцов, или потребуется нанять управителя и бухгалтера.
  2. Нельзя создавать ОСМД под управителя или председателя, как показывает практика, такая форма работает не в интересах жильцов. Если к Вам в дом приходят с предложением создать ОСМД и тут же приносят договор, который готовы подписать, не читая большинство жильцов, это признак того, что в будущем будут проблемы. К обсуждению устава ОСМД и договора с управителем нужно подойти крайне внимательно. 
  3. Важно прописать форму отчетности, установить периодичность, определить сумму расходов, которой управитель, председатель или правление могут распоряжаться самостоятельно и от какой суммы нужно проводить общее собрание.

  4. Каждый типовый договор и устав требует доработки, лучше заранее определить требования и условия, чем потом столкнуться с проблемами и решать их в суде.
  5. В идеале в уставе нужно прописать, что все вопросы о заключении договоров с подрядчиками необходимом рассматривать на общем собрании. Контролировать выполнение этих договоров (соответствует ли количество использованных материалов, указанному в смете, соответствуют ли цены рыночным и т.д) будет ревизионная комиссия. В этот орган лучше выбрать жильцов, имеющих понятие в бухгалтерии, и техническое образование.
  6. Важно не только выбрать компетентного управителя и председателя, но и бухгалтера, который сможет в понятной форме представить отчет о доходах и расходах. И помните совладельцы имеют право в любое время получить все финансовые документы и отчет по работе управляющего.

   

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]