ПАТ «Макіївський завод металевих конструкцій» в Бахмуті запрошує працівників

Семаковська Тетяна 09:54, 8 Жовтня 2017

ПАТ «Макіївський завод металевих конструкцій» тепер базується в Бахмуті. На тому тижні, на заводі відбувся День відкритих двірей за участю Артемівського центру зайнятості. Для участі в заході були запрошені особи з числа зареєстрованих безробітних, які за своїми професійними компетенціями відповідають профілю підприємства, одна із учасниць по завершенню заходу досягла згоди із роботодавцем щодо працевлаштування на вакансію бухгалтера.

Сьогодні підприємство гостро відчуває потребу у зварниках на автоматичних та напівавтоматичних машинах та слюсарях із складання металевих конструкцій, яким пропонує досить високу заробітну плату, близько 9000 гривень.

ПАТ «Макіївський завод металевих конструкцій» заснований у 1931 році у м. Макіївка та є одним із найстаріших підприємств будівельного комплексу України, проте через військово-політичні обставини підприємство вимушено перемістилося до м. Бахмут, де наразі і здійснює свою діяльність. Профілюючий вид діяльності підприємства – виробництво будівельних металевих конструкцій, каркасів промислового та цивільного призначення, циліндричних вертикальних резервуарів для нафти та нафтопродуктів, хімпродуктів, патоки, води та інших рідин.

DSCF6116 a6d98

DSCF6088 97b8dЗавод у своїй діяльності впроваджує високоефективні технології, які дозволяють підтримувати якісні показники продукції, що випускається, на рівні вимог європейських стандартів.

Підприємство має достатній науково-технічний потенціал для виконання машинобудівних робіт. Штат працівників укомплектований висококваліфікованими фахівцями. Всі топ-менеджери і фахівці мають вищу освіту і володіють великим досвідом роботи в галузі машинобудування.

Відкрила ярмарок заступник директора Артемівського міського центру зайнятості Олена Павлова. Привітавши присутніх Олена представила потенційного роботодавця та проінформувала про поширення нових форм роботи щодо сприяння зайнятості безробітним з використанням  сучасних інновацій, зокрема щодо можливостей дистанційного навчання, зйомки відеорезюме, відео-презентацій роботодавців, відео-вакансій, проведення онлайн-співбесід з роботодавцем, тощо.

Запрошені на підприємство громадяни мали змогу ознайомитись із особливостями виробництва та асортиментом продукції, що виробляється, отримати консультацію щодо умов та системи оплати праці, режиму роботи, та обладнання, на якому здійснюються основні виробничі операції.

DSCF6110 035cb

IMG 20171004 103329 HDR d4e22Практика проведення Днів відкритих дверей на виробництві, започаткована Донецьким обласним центром зайнятості ще у 2015 році, довела, що інформування населення про індустріальний потенціал регіону не тільки формує більш чітке уявлення про підприємства та попит на робочу силу у шукачів роботи, але й посилює зв’язок безпосередньо між службою зайнятості та роботодавцями, що є запорукою довготривалої та плідної співпраці між ними.

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.