Громадськість пропонує запровадити пільгову стерилізацію домашніх тварин (Відео)

Семаковська Тетяна 16:23, 6 Жовтня 2017

В рамках роботи клубу «Ефективне місто» в Бахмуті громадськість і представники міськради обговорили спільні дії у вирішенні проблеми безпритульних тварин. Визначили план на найближчі три місяці за схемою «відлов, стерилізація, випуск», з відповідальними по кожному пункту. Для зниження кількості безпритульних тварин на вулицях Бахмута громадськість запропонувала представникам міськради запровадити в місті пільгову стерилізацію для домашніх тварин, розробити правила поводження з тваринами та впровадити реєстрацію домашніх тварин.

Перше засідання клубу, який після публічної лекції запропонували створити координатори руху «Сильні громади», відвідали волонтери Бахмутського товариства захисту тварин «Лада», заступник міського голови, що відповідає за сферу ЖКГ Федір Федоров, представник Управління міського господарства та капітального розвитку Наталя Нещерет, що також займається цією сферою. В обговоренні взяла участь депутат Бахмутської міськради Вікторія Лещінер, помічник народного депутата К.Матейченка Віктор Буслов, представники ГО «Бахмутська Фортеця».

Заступник міського голови пояснив, що найближчим часом для комунального підприємства буде закуплено обладнання для відлову тварин. Коли воно з’явиться, можна буде відловлювати безпритульних собак для стерилізації. Вирішили, що перетримання тварин забезпечать волонтери на стерилізаційному майданчику, потім, якщо тварин не прилаштують, то повернуть у середовище проживання. Для перетримки та відлову треба придбати декілька кліток, які домовилися закупити через Комбінат комунальних підприємств.

Аналізуючи причину росту популяції безпритульних тварин, учасники клубу зосередилися на методах впливу. Стало зрозуміло, що за міською програмою всі заходи направлені на тварин, що вже на вулиці, але мало уваги приділяється культурі стерилізації домашніх тварин, просвітницьким заходам. Бо саме не відповідальні господарі викидають кошенят і цуценят на вулицю, відмовляючись стерилізувати. Ідею по впровадженню пільгової стерилізації домашніх тварин для популяризації підтримали волонтери та депутат міської ради Вікторія Лещінер.

«Телефон гарячої лінії нашої організації зараз знаходиться у мене. Кожного дня я отримую від трьох до шести дзвінків, про те що на вулицю викинули кошенят та щенят, люди просять їх забрати і прилаштувати, але ми не можемо впоратися з такою кількістю. Крім того, люди часто дзвонять, щоб дізнатися про стерилізацію, часто питають чи немає можливості стерилізувати пільгово», – відмітила керівник ГО «Бахмутське товариство захисту тварин «Лада» Марина Шажко.

Координатори «Сильних громад» запропонували виділити 10 тисяч гривень на співфінансування стерилізації домашніх тварин. На умовах 50 на 50 можна буде простерилізувати 50 тварин. Активісти наголосили, що така акція не тільки буде спонукати людей стерилізувати домашніх тварин, але й популяризує метод стерилізації. Можливість буде актуальна для соціальних опікунів, які не тримають тварин вдома, а піклуються за ними біля багатоповерхівок та на підприємствах. Громадськість запропонувала підготувати проект рішення, щоб затвердити зміни щодо пільгової стерилізації в міській програмі гуманного регулювання чисельності домашніх тварин. Федоров зазначив, що цю ідею має обговорити в міськраді і дасть відповідь за декілька днів.

В процесі зустрічі домовилися, що на наступне засідання спільно розроблять проект рішення по утриманню домашніх тварин, де треба передбачити запровадження обов’язкової реєстрації, створення майданчиків для вигулу тварин, прописати правила вигулу.

Обговорювалося питання створення притулку для тварин в рамках комунального підприємства, але на новій території. Волонтери оголосили свої вимоги, що у разі переїзду та призначення нового керівництва, захисники тварин хочуть мати вплив на стратегічні рішення і контроль за використанням фінансів.

Федоров зазначив, що на сьогодні вважає за потрібне перенести майданчик на вулицю Трудову, там є обрана територія, почати робити за бюджетні кошти проект, виділяти земельну ділянку, а в майбутньому представник захисників тварин зможе очолити цю частину роботи комунального підприємства, щоб організувати діяльність притулку.

Проект “Ефективне місто” реалізується спільно з Studena NGO в рамкахUCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна.      

 

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]