Завдяки зусиллям громадськості в Бахмуті з’явилась довгоочікувана сцена (Фото+Відео)

Семаковська Тетяна 18:10, 7 Серпня 2017

Міський простір зі сценою у Верхньому парку відкривали унікальним концертом. Городяни, які були присутні на заході, відмічали незвичайну навіть казкову атмосферу, що поєднувала природню красу лісової галявини разом з сучасними формами і мистецтвом.

Ідею по створенню відкритого майданчику, що користуються успіхом в Європі і великих містах України, вперше оформили у вигляді петиції студенти Бахмутського коледжу мистецтв. Хоча ініціатива «Школи юного громадянина» не набрала потрібної кількості голосів для розгляду Бахмутською міськрадою, на цю ідею звернули увагу координатори проекту “Метамісто:Схід”.

Вони в рамках проекту і при підтримці місцевих активістів ГО «Велоінтеграція», «Майстерні»,  FreeDOM HUB та міської ради буквально за тиждень звели нову споруду на галявині у Верхньому парку. Крім сцени презентували інтерактивну скульптуру «Тінь поета» харківського художника Костянтина Зоркіна у Нижньому парку.

 MG 8921 ff295

 MG 8873 be5b7В день презентації відбувся концерт від студентів і викладачів Бахмутського коледжу мистецтв і гостей з Києва. Відкриття почали з розповіді про проект, та слів вдячності всім, хто допомагав при створенні культурних об’єктів. Координаторка проекту Віта Базан побажала, щоб ця сцена стала для місцевих мешканців своєю, ніколи не пустувала і приносила багато цікавих вражень.

 MG 8857 59e6c

 MG 8932 cffeaНайкращі враження глядачі отримали в перший вечір, коли на сцені заграв клавесин, поєднуючись з тембром скрипки. Старовинні барокові мелодії, що виконували Олександр Хмарний (клавесин) та Галина Сироватська (скрипка) тримали публіку в музичному полоні.

 У світ музики слухачів супроводжувала Людмили Шекіта, яка своїми музикознавчими доповненнями підкреслювала унікальність кожної хвилини. Цю частину концерту завершили чудовим вокалом студенти Олена Каширина та Христина Чмирєва.

 MG 8933 83401

Коли на галявину спустились сутінки для бахмутчан співали Віра та Владислав із гурту «Peredmova», Ольга та Рустам із «Cloud Jam (world music)», що приїхали за запрошенням команди “Метамісто:Схід” із Києва.  Слухачів зачарували особистий стиль виконання власних пісень Віри та Владислава і авторське виконання народних пісень Ольги та Рустама. Концерт на галявині під Луною дуже вразив бахмутчан.

 MG 8943 31a68

 MG 9000 4d760Нагадаємо, що Код Міста —  це довгострокова програма громадської організації “Гараж Генг” (м. Київ), що відбувається на перетині інтересів людей культури, аналітиків, бізнесів, а також державних діячів, які займаються розвитком міст.

“Метамісто: Схід” — проект для невеликих міст, який допомагає містам та їх мешканцям виявити вектори культурного, урбаністичного, економічного, особистісного розвитку.

Проект здійснюється у партнерстві з ГО «Урбан куратори», ГО «Конгрес Активістів Культури», архітектурним бюро Formografia, міською радою, ГО «Велоінтеграція» (Бахмут) в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», яка здійснюється Pact в Україні, та проекту UCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]