Мапа як інструмент вирішення проблем і ресурс для бахмутської громади

Семаковська Тетяна 09:14, 12 Липня 2017

У Бахмуті за допомогою он-лайн карти вирішуватимуть проблеми міста. У ході проекту ініціативна група залучатиме активних мешканців у процес картування, щоб визначити поточний стан міста і району, озвучити невирішені питання й закласти основи для розвитку міста, району, територіальної  громади.

Про це на презентації проекту розказала його координатор Вікторія Величко.

19893836 1868206693444366 1505386653 o a2de7

Бахмут пройшов відбір на участь у навчанні з картування і став одним із 14 міст України, де буде впроваджуватися цей проект. Місцевим координатором проекту є ГО «РОЗВИТОК ДЕМОКРАТІЇ ТА ЖІНОЧИХ ІНІЦІАТИВ «ДІЯ», до ініціативної групи також входять громадські організації міста і району. Після успішного захисту проектів громадські ініціативні групи отримають гранти для того, щоб покращити співпрацю зі своєю громадою і поширити карти міста серед зацікавлених сторін.  За допомогою позначок на карті ініціативна група фіксує такі місця, на які треба звернути увагу активних громадян.

Основні ресурси до дослідження – положення ВПЛ в громаді і культурний сектор. Крім того, будуть вивчені  інші пропозиції від учасників. Результати цих соціальних досліджень будуть нанесені на карту GOOGIE, поміщені на міському сайті, сайтах організацій – виконавців проекту і в соцмережах. Доступ для перегляду буде вільний.

19911710 1868206706777698 1964769929 o 37d48

20048634 1868206696777699 1405331229 o 75b28

Під час навчальних семінарів тренери з України та Польщі навчать лідерів громад ефективно взаємодіяти з місцевою владою та всіма зацікавленими у розвитку міста сторонами. До участі в проекті будуть залучатися активні мешканці громади.

Як розказала Вікторія Величко, працюючи над завданнями навчальної програми, ініціативна група виявила актуальні проблеми над якими буде працювати: 

  • Місто знаходиться в зоні проведення АТО та є першим містом обласного значення по лінії переміщення внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), що спричиняє величезне навантаження на Управління праці та соціального захисту населення, Пенсійний фонд України, Ощадбанк з обслуговування ВПО;
  • інтегрування ВПО у громаду міста відбувається дуже повільно і потребує допомоги шляхом долучення переселенців до культурного життя громади. Тому що Культура та мистецтво сприяє згуртованості громади, стимулюють участь громадян у суспільному житті, є складовими щастя, поліпшують здоров’я, сприяють створенню довіри та діалогу, поширюють ідею культурного різноманіття та толерантності, забезпечують спадкоємність передачі знань від покоління до покоління, визначають духовні, моральні та етичні цінності.
  •  Низькій рівень гнучкості ринку праці, «тіньове» безробіття або «тіньова» оплата праці;
  • значна потреба в поліпшенні умов і рівня життя громадян;
  • відсутність громадської інституції (агенцій, фондів, комунальних підприємств, тощо), як інструменту залучення ресурсів для розвитку міста.

Проект з мапування в Бахмуті реалізується в межах дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ВГО «Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

19911625 1868206700111032 628127583 o dcf9f

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]