Як мешканцям окупованої території підтвердити в суді факт народження і смерті родичів?

Семаковська Тетяна 22:45, 18 Травня 2017

Такі справи по можливості розглядаються протягом одного дня і навіть без участі заявника. Доказами у справі можуть служити, як документи з лікувальних закладів так фото і відео місць поховання чи новонароджених. Свідками можуть виступати близькі родичі.

Про це на брифінгу повідомила спікер Артемівського міськрайонного суду Донецької області Ольга Чопик.

IMG 3894 50189

На брифінгу обговорювались особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України, підсудність цієї категорії справ. Наголошувалось на тому, що заяви про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території можуть бути подані до будь-якого суду за межами такої території, незалежно від місця проживання (перебування) заявника. Заяви про встановлення факту смерті подаються за місцем проживання (перебування) заявника до суду за межами тимчасово окупованої території України. Артемівському міськрайонному суду Донецької області підсудні справи Єнакіївського міського суду Донецької області та Жданівського міського суду Донецької області.

Заяву про встановлення факту народження можуть подати як батьки так і інші родичі новонародженого, однак вони повинні надати суду докази наявності родинних відносин, а також вказати батьків у заяві як зацікавлених осіб. Також заяву до суду можуть подати представники батьків, родичів, з підтвердженням права на представництво – довіреністю, посвідченою на контрольованій території України; договором про надання правової допомоги. 

До заяви додається пакет документів: відмова  у видачі свідоцтва про народження органів державної реєстрації актів цивільного стану; лікарське свідоцтво про народження; фотографії дитини, матері з дитиною; копії обмінної карти з пологового будинку/пологового відділення; копія свідоцтва про одруження батьків (за наявності); довідки здійснення ультразвукового дослідження, тощо.   

IMG 3892 b7943

 

Заяву про встановлення факту смерті подають родичі померлого або їхні представники. Згідно з чинним законодавством, зокрема Сімейним кодексом України дружина/чоловік належать до членів сім’ї, тому суди розглядають заяви про встановлення факту смерті за заявою одного з подружжя. До заяви додається пакет документів: відмова у видачі свідоцтва про смерть органів державної реєстрації актів цивільного стану на підконтрольній території;  лікарське свідоцтво про смерть (за наявності); довідка про причину смерті; фотографії з місця поховання; квитанції видані установами, які здійснювали поховання; виписки з історії хвороби (за наявності); оригінали чи копії медичних документів, тощо.

Якщо є свідки, вони повинні з’явитися до суду в день розгляду заяви. Також заявник може клопотати про допит його у якості свідка. Ще до заяви потрібно додати квитанцію про сплату судового збору, який у 2017 році складає 320 грн.

Після реєстрації заяви та автоматизованого розподілу заявнику повідомляють який суддя розглядатиме заяву, а у секретаря судового засідання відповідного судді можна дізнатись на який час призначено розгляд. Справи цієї категорії розглядаються невідкладно з моменту надходження заяви до суду, тобто в найкоротший термін.  Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення та невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення. Рішення суду про встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України підлягає негайному виконанню. 

IMG 3897 f74d4

 

Голова суду Ніна Медінцева зазначила, що задля захисту прав людини і покращення доступу до правосуддя, планується подібні зустрічі прес-служби суду зробити традиційними.

 

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]