Як мешканцям окупованої території підтвердити в суді факт народження і смерті родичів?

Семаковська Тетяна 22:45, 18 Травня 2017

Такі справи по можливості розглядаються протягом одного дня і навіть без участі заявника. Доказами у справі можуть служити, як документи з лікувальних закладів так фото і відео місць поховання чи новонароджених. Свідками можуть виступати близькі родичі.

Про це на брифінгу повідомила спікер Артемівського міськрайонного суду Донецької області Ольга Чопик.

IMG 3894 50189

На брифінгу обговорювались особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України, підсудність цієї категорії справ. Наголошувалось на тому, що заяви про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території можуть бути подані до будь-якого суду за межами такої території, незалежно від місця проживання (перебування) заявника. Заяви про встановлення факту смерті подаються за місцем проживання (перебування) заявника до суду за межами тимчасово окупованої території України. Артемівському міськрайонному суду Донецької області підсудні справи Єнакіївського міського суду Донецької області та Жданівського міського суду Донецької області.

Заяву про встановлення факту народження можуть подати як батьки так і інші родичі новонародженого, однак вони повинні надати суду докази наявності родинних відносин, а також вказати батьків у заяві як зацікавлених осіб. Також заяву до суду можуть подати представники батьків, родичів, з підтвердженням права на представництво – довіреністю, посвідченою на контрольованій території України; договором про надання правової допомоги. 

До заяви додається пакет документів: відмова  у видачі свідоцтва про народження органів державної реєстрації актів цивільного стану; лікарське свідоцтво про народження; фотографії дитини, матері з дитиною; копії обмінної карти з пологового будинку/пологового відділення; копія свідоцтва про одруження батьків (за наявності); довідки здійснення ультразвукового дослідження, тощо.   

IMG 3892 b7943

 

Заяву про встановлення факту смерті подають родичі померлого або їхні представники. Згідно з чинним законодавством, зокрема Сімейним кодексом України дружина/чоловік належать до членів сім’ї, тому суди розглядають заяви про встановлення факту смерті за заявою одного з подружжя. До заяви додається пакет документів: відмова у видачі свідоцтва про смерть органів державної реєстрації актів цивільного стану на підконтрольній території;  лікарське свідоцтво про смерть (за наявності); довідка про причину смерті; фотографії з місця поховання; квитанції видані установами, які здійснювали поховання; виписки з історії хвороби (за наявності); оригінали чи копії медичних документів, тощо.

Якщо є свідки, вони повинні з’явитися до суду в день розгляду заяви. Також заявник може клопотати про допит його у якості свідка. Ще до заяви потрібно додати квитанцію про сплату судового збору, який у 2017 році складає 320 грн.

Після реєстрації заяви та автоматизованого розподілу заявнику повідомляють який суддя розглядатиме заяву, а у секретаря судового засідання відповідного судді можна дізнатись на який час призначено розгляд. Справи цієї категорії розглядаються невідкладно з моменту надходження заяви до суду, тобто в найкоротший термін.  Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення та невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення. Рішення суду про встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України підлягає негайному виконанню. 

IMG 3897 f74d4

 

Голова суду Ніна Медінцева зазначила, що задля захисту прав людини і покращення доступу до правосуддя, планується подібні зустрічі прес-служби суду зробити традиційними.

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]