Как уберечь от мошенников банковский счет в “Ощадбанке”?

Семаковська Тетяна 13:49, 16 Травня 2017

На КПП “Майорск”, на майские праздники, у граждан, которые пересекали линию разграничения в сторону Украины, собирали личные данные и номера телефонов. Чуть позже, люди получили смс-сообщения, что их счета в АО “Ощадбанк” заблокированы. Как обезопасить себя, чтобы не стать жертвой мошенников, редакция сайта попросила прокомментировать пресс-службу банка.

 Снимок ca58d“К сожалению, такие ситуации происходят по всей Украине. Мошенники стараются получить личные данные наших клиентов разными способами: в магазинах через анкетирование, на блок-постах, в разговорах. Но самое удивительное то, что когда человеку звонят и представляются работниками “Ощадбанка”, он верит и предоставляет свои личные данные, говорит номер карты, ее пин-код. Работник банка не имеет права требовать от собственников банковских счетов такие данные. А связи с тем, что финансовая культура у нашего населения на очень низком уровне, люди часто попадаются на такие уловки” – говорит Ярослава Титова, работник пресс-службы АО “Ощадбанка”.

Руководство банка постоянно предупреждает не реагировать на подобные смс-сообщения и звонки от якобы работников “Ощадбанка”, и просит быть внимательными своих клиентов.

Пресс-служба АО “Ощадбанка” подготовила ответы на часто задаваемые вопросы, которые подскажут, как реагировать на действия мошенников.

Как отличить поддельное смс-сообщение от банковской рассылки?

Отличительная особенность присланных банком сообщений в том, что, во-первых, в имени отправителя всегда указывается Oschadbank, т.е. сообщение приходит исключительно от Oschadbank и ни с каких других номеров поступить не может.  Во-вторых, банк никогда в сообщении не просит перезвонить ему. И в-третьих, клиент может связаться с банком только по телефону Контакт-центра: 0 800 210 800, который всегда указывается в сообщении. Так что главный совет: если вы получили подобную смс с неизвестного номера, ни в коем случае не перезванивайте по телефону, который указан  в таком сообщении. Иначе вы рискуете потерять свои средства. Обязательно перезвоните в Контакт-центр и сообщите о получении подозрительной смс. Ну а если вы подозреваете, что кто-то использует вашу конфиденциальную информацию, немедленно блокируйте карту. Это можно сделать самостоятельно в веб-банкинге «Ощад 24/7» или позвонив в Контакт-центр.

Что относится к конфиденциальной информации?

Это номер карты,  срок ее действия, CVV2 /CVC2 код, одноразовые пароли для операций в Интернет, кодовое слово, PIN-код, пароли доступа в «Ощад24/7» и другое.

Почему такая большая рассылка идет якобы от Ощадбанка?

Вал фальшивых сообщений поступает клиентам разных банков, в основном крупных,  выпустивших наибольшее количество платежных карт. Ведь попасть на клиента такого банка проще. Такого рода смс получают даже клиенты, которые не пользуются банковскими картами. Мошенники организуют массированные рассылки по телефонным базам безотносительно к категории абонента, наугад, путем подбора телефонных номеров.

По такой схеме в смс сообщают о выигрыше автомобиля и необходимости оплатить взнос, о блокировке карты и проч. Это так называемый социальный инжиниринг, который осуществляют хорошо обученные различным психологическим приемам люди. Расчет простой: паническая, рефлекторная реакция человека, получившего смс. Клиент банка сразу отреагирует на сообщение о блокировке карты и позвонит.

Мошенники могут представляться сотрудниками безопасности банков, НБУ, учреждений социальной сферы и, оказывая психологическое давление, убеждать человека сообщить им конфиденциальную информацию о карте, которую категорически нельзя разглашать ни знакомым, ни посторонним, ни лицам, которые представляются сотрудниками банка. К сожалению, есть люди, которые попадаются на удочку мошенников, и звонят по указанному ими номеру телефона. В результате кое-кто лишается своих средств. Призываю клиентов быть более бдительными и внимательными, не реагировать легковерно на всевозможные уловки злоумышленников.

Наверное, такие предосторожности касаются и звонков, якобы поступающих от банка?

Совершенно верно. Подумайте сами: зачем банку звонить клиенту и спрашивать у него о данных, которые хранятся в банке? Запомните, сотрудники банка никогда не звонят клиенту с целью получения какой-либо конфиденциальной информации, тем более с неизвестных номеров. Не откладывая, обратитесь в Контакт-центр и сообщите о странном звонке. Если в банке подозревают мошеннические действия по карте, то не станут звонить пользователю, а сразу заблокируют карту. Так что немедленно прерывайте звонок мошенника.

Многие считают, что в банке продают базы клиентов. Иначе как мошенники на них выходят?

Это исключено. Конфиденциальная информация по картам клиентов надежно хранится в процессинге банка. К ней имеет доступ ограниченный круг сотрудников. Ежегодно банк проходит подтверждение на соответствие международным стандартам безопасности. Как я уже говорил, мошенники делают рассылку путем подбора номеров. Не исключается покупка баз телефонных номеров у различных организаций. Вспомните, сколько раз вы за последнее время называли свой номер телефона, например, оформляя в каком-то магазине дисконтную карту.

Часто мошенники называют первые четыре цифры карты для того, чтобы убедить человека, что звонит именно сотрудник банка. Но не все знают, что эти четыре цифры одинаковы в рамках определенного карточного продукта.

 Как еще можно обезопасить себя от мошенников?

Прежде всего следует подключить смс-банкинг, чтобы иметь возможность владеть информацией об истории движения средств по своему счету. Еще один способ защитить деньги – установить лимиты на снятие наличных, расчеты в торговой сети и гео-лимиты. Для безопасных онлайн-покупок мы советуем открывать виртуальную карту. Клиент может открыть ее самостоятельно в веб-банкинге и пополнять непосредственно перед осуществлением покупки в Интернете. Закрыть такую карту  он также сможет сам в любой момент.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]