Помста чи тиск?: ДонУЕП в Бахмуті судиться проти свого колишнього викладача

Семаковська Тетяна 23:10, 12 Травня 2017

Редакція сайту висвітлює питання щодо невиплати додаткової заробітної плати колишнім педагогам “Донецького університету економіки та права”, що відбувалося на протязі 14 років. З представника інтересів викладачів, навчальний заклад хоче стягнути борг у сумі 17 тисяч гривень за нібито отриману послугу по навчанню за спеціальністю “Економіка підприємства”, кваліфікація “магістр”.

“У лютому цього року я дізналася, що “Донецький університет економіки та права” звернувся до Артемівського міськрайонного суду із позовом до мене про стягнення заборгованості у сумі 17 141,77 гривень за навчання за денною формою освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр», спеціальності «Економіка підприємства», з вересня 2015 року по червень 2016 року. До матеріалів справи було додано копію наказу та договору про навчання, які нібито підписані мною” – розповідає Алла.

договор a27daпидпис договор bd8a2Договір про навчання, укладений та підписаний нібито Аллою Олійник

пидпис олейник f42e1

Справжній підпис Алли Олійник

Алла стверджує, що обидва документи складені та підписані не нею. Також, юрисконсульт додає, що персональні дані, які згідно Закону України «Про захист персональних даних» можуть використовуватись роботодавцем виключно для використання в рамках трудових правовідносин, а не у рамках цивільно-правових. А згідно даних інформаційної системи персональні дані використовувались, як мінімум двічі: при вступній кампанії 2013 та 2015 року.

При чому серед списків абітурієнтів вбачаються прізвища інших викладачів університету.

“Я вважаю, що таке використання персональних даних здійснювалось у зв’язку з недостатньою кількістю студентів, що є необхідним для отримання акредитації відповідного рівня для університету” – додає Алла Олійник.

сайт1 2fb8c

Зараз розглядається паралельна справа, що викладачам, які мали потрібні наукові ступені, не виплачувалася зарплатня в повному обсязі. І веде цю справу в суді саме Олійник.

Алла Олійник протягом сьома років на умовах сумісництва працювала в університеті від викладача кафедри до доцента кафедри, з червня 2016 року трудові відносини були припинені, у зв’язку  із закінченням строку дії контракту. Основне місце роботи жінки – юрисконсульт на ПАТ “АЗОКМ”, до речі режимне підприємство, з восьмигодинним робочим днем.

Відповідно до законів України, для того щоб подати заяву на участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу, людині треба з’явитись особисто до приймальної комісії. Більш того, згідно відомостями обліку успішності університету, визначено, що Алла Олійник успішно склала екзаменаційну сесію за перший навчальний триместр.

“Яким чином я змогла скласти заліки та іспити, якщо я, протягом нібито навчального періоду, з вересня 2015 по червень 2016 року, з понеділка по п’ятницю, знаходилась на основному місці роботи, що підтверджується табелем обліку робочого часу, який, в свою чергу, формується з електронної системи  контролю входу/виходу підприємства?” – питає Алла.

Кумедність шахрайської ситуації виглядає ще в том, що “абітурієнт” Алла Олійник була зарахована на денну форму навчання по спеціальності «Економіка підприємства», а відрахована вже зі спеціальності «Правознавство». При чому, жінка вже є кандидатом юридичних наук та ступінь вищої освіти магістра їй не потрібен.

догов отчислен ba23c

Аллою, з метою захисту своїх майнових прав, подано позовну заяву до суду про визнання недійсним наказу та договору про навчання. За іронією долі, розгляд справи буде проводити суддя Олександр Брежнев, той який підтримав позицію університету стосовно невиплати доплати за педагогічний стаж своїм колишнім педагогам.   

“У суді я буду доказувати, що керівництво університету без дозволу неодноразово використовувало мої персональні дані задля власної вигоди, здійснило підроблення документів та підписів на них, з метою отримання грошових коштів та здійснення тиску на мене за те, що я подала позов на них стосовно стягнення невиплаченої додаткової заробітної плати колишнім педагогам” – говорить Алла.

Щоб почути позицію керівництва університету, ми звернулися за коментаріями до виконуючого обов’язки ректора Павла Правдивцева, який знов відмовився давати пояснення під час дії судового процесу.

Дуже шкода, бо питань багато:

Чому, згідно з Правилами прийому в університет, “студент” Алла Олійник не була відрахована протягом 10-ти днів з початку навчального року, як така, що не приступила до занять, а рахувалась “студентом” до червня 2016 року?

Чому, згідно  умов договору на навчання,  Алла Олійник не була відрахована в листопаді 2015 року, у зв’язку з не допуском до сесії, а рахувалась до липня 2016 року?

Яка загальна сума заборгованості всіх студентів-неплатників перед університетом та чому не подані позові по іншим студентам?

Розгляд справи призначений на 22 червня 2017 року. Сподіваємось, що під час розгляду справи, відповіді на питання будуть надані.

 

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]