В рамках електронних публічних консультацій в Бахмуті проходило тестування системи «Ваша думка». Крім анонімного опитування через портал по проблемам громади та комунікації влади і громади, учасники мали можливість обговорити свої думки під час заходу.
Учасники опитування наголосили, що не вірно буде визначати результати опитувань всіх трьох турів як догму і видавати за результати соцопитування всієї громади, оскільки для цього була опитана замала аудиторія, і саме опитування не відбувалося за відповідними соціологічними правилами.
«Я розумію, що ті проблеми, які були визначені ми маємо взяти до уваги, бо любе питання, яке піднімають мешканці важливе. Але не можна це представляти, як результат опитування всієї громади і сприймати як догму. Будь яке питання має бути заданим, це право громадян, але влада має приймати рішення в інтересах всієї громади», – зазначив керівник Управління фінансів Олексій Ткаченко.
Координатори руху «Сильних громад», які були ініціаторами заходу, погодились що данна статистика не може бути видана за офіційне опитування, це думка окремої аудиторії. Але по-перше систему опитування тільки тестують у Донецькій і Луганській області, а по друге така форма зустрічей, як опитування і обговорення результатів, визначена як форма проведення публічних консультацій це новий спосіб комунікації громадськості і представників місцевого самоврядування.
Секретар міської ради Світлана Кіщенко зазначила, що на її думку анонімне голосування, як і анонімне подання петицій, не сприяє довірі і не дає можливості для повноцінного діалогу. Бо влада отримую пропозицію і навіть не може уточнити деталі, чи обговорити це з ініціатором.
Загалом до аудиторії ставили чотири питання. За результатами опитування в якості проблем міста на першому місті визначили економічні питання – зниження рівня економіки і відсутність робочих місць, на другому місці – низький рівень громадянського суспільства, на третьому – корупція і війна.
Більшість з присутніх оцінили рівень комунікації як ефективний.
На питання «Як поліпшити комунікацію влади і громадськості?» учасники зазначили як засоби спілкування так безпосередню поміч в роботі – «волонтерська поміч громадськості спеціалістам міської ради».
Під час тестування з недоліків системи було зазначено, що проголосувати можна з будь-якого браузеру з одного гаджета. Крім того, одна з пропозицій була створити на порталі папки для кожного міста для кращої навігації – щоб на шукати своє питання серед багатьох міст.
Захід ініційовано і проведено рухом “Сильні громади” спільно з Національним демократичним інститутом США (NDI) з метою розвитку систем електронної демократії, в місті Бахмуті продовжує кампанію публічних консультацій за допомогою порталу “Ваша думка”.