У Бахмуті за допомогою карт вирішуватимуть проблеми міста (анкета участі)

Семаковська Тетяна 21:39, 28 Лютого 2017

В Бахмуті за участю громадськості і волонтерів планують зробити он-лайн карту, на яку нанесуть сильні і слабкі сторони, виявлені проблеми міста, та саме головне – пошук ресурсів для вирішення питань громади.

Бахмут відібрано на участь у навчанні з картування. Наше місто стало одним із 14 міст України, де буде впроваджуватися цей проект. Після успішного захисту проектів громадські ініціативні групи отримають гранти для того, щоб покращити співпрацю зі своєю громадою і поширити карти міста серед зацікавлених сторін. 

79 b9ae4

Картування (мапування) – це виявлення проблем міста, сильних і слабких сторін, його потенціалу, а також пошук ресурсів для вирішення питань громади. За допомогою позначок на карті ініціативна група фіксує такі місця, на які треба звернути увагу активних громадян.

1зустріч РІГ лют2017 a7bd3

Сформована ініціативна група, куди увійшли представники громадських об’єднань міста та району, міської ради, бібліотеки на першій зустрічі обговорювала, які найважніші теми можна нанести на майбутню карту, тим більш що карта може включати до 10 слоїв.

78 09b82

 

Приклад того, як можна наносити проблемні місця на карту показали мешканці Херсону.

На сьогоднішній день представники ініціативної групи виявили такі важливі моменти:

  • місто знаходиться в зоні проведення АТО та є першим містом обласного значення по лінії переміщення внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), що спричиняє величезне навантаження на Управління праці та соціального захисту населення, Пенсійний фонд України, Ощадбанк з обслуговування ВПО;
  • інтегрування ВПО у громаду міста відбувається дуже повільно і потребує допомоги шляхом долучення переселенців до культурного життя громади. Тому що Культура та мистецтво сприяє згуртованості громади, стимулюють участь громадян у суспільному житті, є складовими щастя, поліпшують здоров’я, сприяють створенню довіри та діалогу, поширюють ідею культурного різноманіття та толерантності, забезпечують спадкоємність передачі знань від покоління до покоління, визначають духовні, моральні та етичні цінності.
  • низькій рівень гнучкості ринку праці, «тіньове» безробіття або «тіньова» оплата праці;
  • значна потреба в поліпшенні умов і рівня життя громадян;
  • відсутність громадської інституції (агенцій, фондів, комунальних підприємств, тощо), як інструменту залучення ресурсів для розвитку міста.

6зустріч РІГ лют2017 a2dff

            Якщо у вас є бажання взяти участь у проекті та ви знаєте, які можна запропонувати ідеї для нанесення на карту, заповніть будь ласка анкету.

Проект реалізується в межах дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ВГО «Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]