В Бахмуті за участю громадськості і волонтерів планують зробити он-лайн карту, на яку нанесуть сильні і слабкі сторони, виявлені проблеми міста, та саме головне – пошук ресурсів для вирішення питань громади.
Бахмут відібрано на участь у навчанні з картування. Наше місто стало одним із 14 міст України, де буде впроваджуватися цей проект. Після успішного захисту проектів громадські ініціативні групи отримають гранти для того, щоб покращити співпрацю зі своєю громадою і поширити карти міста серед зацікавлених сторін.
Картування (мапування) – це виявлення проблем міста, сильних і слабких сторін, його потенціалу, а також пошук ресурсів для вирішення питань громади. За допомогою позначок на карті ініціативна група фіксує такі місця, на які треба звернути увагу активних громадян.
Сформована ініціативна група, куди увійшли представники громадських об’єднань міста та району, міської ради, бібліотеки на першій зустрічі обговорювала, які найважніші теми можна нанести на майбутню карту, тим більш що карта може включати до 10 слоїв.
Приклад того, як можна наносити проблемні місця на карту показали мешканці Херсону.
На сьогоднішній день представники ініціативної групи виявили такі важливі моменти:
- місто знаходиться в зоні проведення АТО та є першим містом обласного значення по лінії переміщення внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), що спричиняє величезне навантаження на Управління праці та соціального захисту населення, Пенсійний фонд України, Ощадбанк з обслуговування ВПО;
- інтегрування ВПО у громаду міста відбувається дуже повільно і потребує допомоги шляхом долучення переселенців до культурного життя громади. Тому що Культура та мистецтво сприяє згуртованості громади, стимулюють участь громадян у суспільному житті, є складовими щастя, поліпшують здоров’я, сприяють створенню довіри та діалогу, поширюють ідею культурного різноманіття та толерантності, забезпечують спадкоємність передачі знань від покоління до покоління, визначають духовні, моральні та етичні цінності.
- низькій рівень гнучкості ринку праці, «тіньове» безробіття або «тіньова» оплата праці;
- значна потреба в поліпшенні умов і рівня життя громадян;
- відсутність громадської інституції (агенцій, фондів, комунальних підприємств, тощо), як інструменту залучення ресурсів для розвитку міста.
Якщо у вас є бажання взяти участь у проекті та ви знаєте, які можна запропонувати ідеї для нанесення на карту, заповніть будь ласка анкету.
Проект реалізується в межах дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ВГО «Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.